Bir Web Sitesi Sahibi Olmanız için İlham Verici 10 Sebep


Henüz web siteniz yoksa, bir web sitesi sahibi olmanın gerekliliğini sorguluyorsanız yada bu yatırımın maliyetleri hakkında kafanızda soru işaretleri mevcutsa hepsini unutun.

Sizinle neden bir web sitesi sahibi olmanız gerektiği, kişisel çalışmalarınız veya  işletmenizi bulunduğu çevrenin dışında çok daha geniş kitlelere nasıl ulaştırabileceğiniz ile ilgili ilham verecek 10 ipucu paylaşıyoruz. Bugün bir web sitesi sahibi olmanızın size yaratacağı katma değer ve işletmenize sağlayacağı, daha önce sahip olmadığınız pozitif geri dönüşümler ile yepyeni bir dünyanın kapılarını açmanıza olanak tanıyan fırsatları değerlendirme vakti.

  • Geniş Kitlelere Ulaşabilirsiniz

Kaydettiğiniz alan adı ile birlikte artık size özel çevrimiçi bir adres sahibi oldunuz. Artık bu alan adınızı kullanarak web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Yayınlayacağınız web sitesi ile sadece çevrenize değil, çok daha geniş kitlelere, tüm dünyaya erişebilirsiniz. Bu web sitesinin içeriği tamamen amacınıza ve işinize bağlı olarak birçok konuda olabilir. Örneğin bir işletme sahibiyseniz ürün ve hizmetlerinizi hedef kitleniz ile buluşturabilirsiniz.

Web sitesi kurmanız sizi olduğundan daha fazla kişiye ulaştıracak, çalışmalarınıza veya ticari gelirlerinize olumlu katkılar sağlayacaktır.

  • Online Portfolyonuzu Yayınlayabilirsiniz

Yaratıcı çalışmalarınız, makaleleriniz yada paylaşmak istediğiniz bilgiler mi var? Sadece sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak ulaştığınız belirli arkadaş kitlenizin dışına çıkın ve bunları tüm dünyaya açın.

İnsanlar arama motorları aracılığıyla aradıkları bilgiye ulaşırken ziyaret ettikleri adreslerden biri olabilirsiniz. Yada yaptığınız işleri online portfolyo sitenizden yayınlayarak iş görüşmelerinde bir adım önde olabilir, kariyerinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Web siteniz olması ve içerisinde kariyerinizde yaptığınız çalışmaların yer alması iş bulmanızı kolaylaştırabilir, şirketlere karşı sahip olduğunuz imajı güçlendirir ve sizi rakiplerinizden bir adım öne taşır.

  • Kendi Alan Adınızla Bir E-posta Sahibi Olabilirsiniz

Günümüzde herkes popüler çeşitli e-posta servis sağlayıcılarını kullanmakta ve yazışmalarını bu e-posta adresleri üzerinden gerçekleştirmekte. Siz, kaydetiğiniz alan adınızın uzantısı ile bir e-posta adresi oluşturabilir, yazışmalarınızı bu adres üzerinden gerçekleştirerek, akılda kalıcı, daha profesyonel görünen bir imaja sahip olabilirsiniz. Örneğin: benimepostam84@gmail.com gibi bir e-posta adresi yerine emre@alanadiniz.com gibi bir e-posta adresini kullanabilirsiniz.

  • Her Zaman Ulaşılabilir Olursunuz

Bir web sitesi kurduğunuzda, yayınladığınız bilgiler yada şirketinize ait ürünler siz tatilde olsanız da her an herkes tarafından görüntülenebilir, her durumda ve her saatte ulaşılabilir olursunuz. Yayınladığınız web sitesi bir e-ticaret sitesi ise ürünlerinizi 24 saat boyunca ulaşılabilir hale getirerek satış yapabilirsiniz. Bu sayede her zaman açık bir mağazaya sahip olursunuz.

  • İnsanlarla İletişim Kurabilirsiniz

Kuracağınız web sitesi üzerinden insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Etkinlikleriniz, fotoğraflarınız yada değerlendirmelerinizi paylaşarak insanların bunlara katılmasını, etkileşimde bulunarak yorumlarını iletmelerine olanak tanıyabilirsiniz.

Yada web sitenize ekleyeceğiniz bir iletişim formu aracılığı ile sizinle iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz.

  • Online Pazarlama Yapabilirsiniz

İnternet, daha önce sahip olmadığımız yepyeni bir pazarlama dünyasının kapılarını size açıyor. Gelişen teknoloji ve mobilite ile birlikte her gün 2,5 milyardan fazla insan internette sörf yapıyor. Web siteniz üzerinden ürün, servis, hizmet, kişisel çalışmalarınız gibi her türlü amaca yönelik pazarlama yapabilirsiniz. Üstelik bu oldukça düşük bütçeli bir yöntem olup kolayca ve hızlıca geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

  • Destek Verebilirsiniz

Sattığınız ürünler, sunduğunuz servisler, yaptığınız freelance çalışmalar veya farklı her türlü amacınıza yönelik insanların size ulaşabileceği, soru sorabileceği ve destek alabileceği bir web sitesi yayınlayabilirsiniz. Bu da maliyetlerinizi düşürerek, zamandan tasarruf etmenizi ve online olarak müşterilerinize destek vermenize imkan sağlayacaktır.

  • Fotoğraflarınızı Yayınlayabilirsiniz

Amatör ya da profesyonel bir fotoğrafçı mısınız? Çektiğiniz fotoğrafları sadece sosyal medyada mı paylaşıyorsunuz? Çektiğiniz o muhteşem kareleri tüm dünya ile paylaşın, adınızı fotoğraf sanatınızla birlikte bir marka haline getirerek duyurun.

Böylece çok daha kısa sürede çok daha fazla kişiye ulaşarak eserlerinizin tanınmasını sağlayabilirsiniz.

  • Online Rezervasyon Alabilirsiniz

Hizmet sektöründe iş yapıyorsanız işinizi geliştirmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için yayınlayacağınız web siteniz üzerinden online rezervasyon alabilirsiniz. Bir restoran, butik otel, araç kiralama, emlak yada farklı ne tür hizmet verdiğinizin önemi yok. Sunduğunuz hizmeti daha fazla kişiye ulaştırmak ve çok farklı lokasyonlardaki kişilerin sizi keşfetmesini sağlayarak rezervasyon alabilirsiniz. Böylece hizmet ağınızı genişletebilirsiniz.

  • Web Sitesi Yayınlamak Kolay ve Düşük Maliyetlidir

Bir web sitesi sahibi olmak artık oldukça düşük maliyetli bir yatırımdır. Fiziksel bir ofis yada mağaza açmak için yapmanız gereken yatırımın kat kat altında oldukça küçük rakamlara bir web sitesi yayınlayabilirsiniz. Sadece bir alan adı kaydetmeniz ve web sitenizi yayınlayabilmek için bir hosting hizmetine sahip olmanız yeterlidir. Bu maliyetler ise genellikle yıllık olduğundan bir kere aldığınızda en az 1 yıl tekrar ödeme yapmanıza da gerek olmayacaktır.

Buna bir örnek vermek gerekirse Türkiye’nin önde gelen hosting ve alan adı şirketi olan Natro, yıllık sadece 9,99$ karşılığında yüksek hızlı SSD disk altyapısına sahip bir hosting hizmetine sahip olmanızı sağlar. Üstelik 7 gün 24 saat sundukları telefon ve ticket desteği ile ihtiyaç duyduğunuz her an sorularınızı yanıtlamaya hazırlar.

Siz ise bu süreçte sadece işinize ve web sitenizin içeriğine odaklanmak kalır.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir