.BLOG Domain, Türkiye’de İlk Kez Natro’da Satışta!


Hosting Dergi olarak bu yıl başından beri yayınladığımız çeşitli haberlerde .blog domain uzantısının süreci ile ilgili sizlerle bilgi paylaşmaktaydık. Dünya genelinde büyük bir heyecan ile beklenen bu uzantının satışına, WordPress.com‘un ana şirketi olan Automattic tarafından ilk olarak marka sahipleri için 18 Ağustos 2016 tarihinde başlamıştı. Geçen süreçte, .blog domain uzantısının genel kayda açılmasına bugün itibariyle 12 gün kaldı ve 21 Kasım 2016 akşam 18:00 itibariyle de herkes kayıt işlemi yapabiliyor olacak.

Bu noktada ülkemizde .blog alan adı uzantısının Ön Kayıt satışı da şu anda ilk kez ve sadece Natro üzerinden gerçekleştiriliyor. Üstelik alan adı kayıt ücreti dışında kullanıcılarından ekstra bir ön kayıt bedeli de talep etmeyen Natro, alan adı uzantısının genel kayda açılmasına henüz 12 gün varken kullanıcılarının jenerik alan adlarını herkesten önce sorgulayarak ön kayıt talebinde bulunabilmesine olanak tanıyor. Böylece ilgili alan adına sahip olma şansı 4 kat artıyor!

blog-domain-natro-slider
.BLOG Domain Kayıt

Natro Ön Kayıt Süreci şöyle işliyor;

  • Natro .blog domain kayıt sayfasından alan adını sorgulayın,
  • Çıkan sorgulama sonucunda ilgili alan adı boş ise siparişinizi tamamlayabilirsiniz,
  • Ödeme işlemi sonrası ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adı, Natro müşteri panelindeki “Ön Kayıt Taleplerim” menüsüne eklenmekte,
  • Alan adının genel kayda açıldığı ilk saniyelerde, diğer kullanıcılar henüz alan adı sorgularken Natro, sizin önceden ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adınız için otomatik olarak kayıt talebini iletiyor ve herkesten önce sizin sahip olmanıza olanak tanıyor.
  • Sizin bu aşamada manuel olarak hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor, sadece arkanıza yaslanıp süreci izliyorsunuz.

Böylece genel kayda açıldığında ödeyeceğiniz standart alan adı kayıt ücretini önceden ödeyerek, jenerik alan adlarına herkesten önce sahip olabilirsiniz!

Natro’dan .blog domain ön kayıt işlemin yapmak için hemen tıklayın!


Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir