Blogspot Altyapısı Kullanan Sitelere HTTPS Desteği


Geçtiğimiz ay yayınladığımız haberde WodPress.com üzerinden oluşturulan tüm sitelerin https’ye geçtiğini duyurmuştuk. Bu gelişmenin ardından Mayıs ayının ilk haftasında bir geçiş haberi de Blogspot’tan geldi.

Google’ın 2014 Ağustos ayında duyurduğu HTTPS protokolünün arama motoru algoritmasına etki ettiği bilgisi, be geçişlerde etkili olan en önemli unsur.

WordPress’in ardından Blogspot da, kendi altyapısını kullanan tüm bloglara varsayılan olarak HTTPS desteğinin geldiğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Google’ın attığı adım ile tercihe bağlı sunulan HTTPS uygulaması yeterli bulunmadığı için artık varsayılan olarak tüm bloglara uygulanıyor. Ancak bazı eklentiler ve uyumsuzluklar nedeniyle şimdilik HTTPS kullanmak istemeyenler, ayarlar bölümünden bu özelliği kapatarak http protokolünü kullanmaya devam edebiliyorlar. Bununla birlikte blogspot altyapısını kullanan ancak blog sitesine özel alan adı ile erişim sağlayan kullanıcılar henüz HTTPS desteğini alamıyor.


Hosting Dergi
Hosting Dergi, Türkiye web hosting sektörüne dair en güncel haber, röportaj ve içeriklerin yer aldığı aylık online dergi yayınıdır.

0 Yorum Mevcut

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir