in ,

Hosting Dergi Yeni Sayısı Bekir Kaplan Röportajı ile Yayında

Hosting Dergi yayınlanan 19. sayısında, .istanbul ve .ist alan adı uzantıları merkezi kayıt kuruluşu Medya A.Ş Genel Müdürü Bekir KAPLAN ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportajda, .istanbul ve .ist alan adı uzantılarının kayıt işlemlerine açıldığı günden bu yana yaşanan gelişmeler ve bugün ulaşılan rakamlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Bekir Kaplan, gelecek dönem hedefleri hakkında önemli bilgiler verdi. Dünya üzerinde bu kadar kısa sürede söz konusu rakamlara ulaşan hiçbir şehir olmadığını vurgulayarak, hedeflerinin 100 bin alan adı kaydı olduğunu belirtti. İstanbul markasına öncelikle devletin kurumlarının sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Kaplan, İSKİ, İETT ve Şehir Hatları gibi markalaşmış ve İstanbul ile bütünleşmiş isimlerin .istanbul alan adı uzantısına geçtiğini belirtti. Yakın zamanda İstanbul’daki bütün muhtarlıkların da .istanbul alan adı uzantısını kullanmaya başlayacağını da sözlerine ekleyen Bekir Kaplan, .ist ve .istanbul alan adı uzantılarını hem İstanbul hem de ülkemizdeki insanlar açısından milli bir alan adı olarak gördüklerini vurguladı.

Her ay sektörün önde gelen isimleri ve uzmanlarının makalelerine de yer veren Hosting Dergi’nin bu ayki sayısında; Bilişim Avukatı Sertel ŞIRACI‘nın ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ ile ilgili değerlendirme ve tavsiyelerine, ‘WordPress altyapılı web siteleri için platform seçimi önerileri’, ‘Web Sunucusu tercihinde dikkat edilmesi gerekenler’, ‘DDoS saldırılarındaki doğru bilinen yanlışlar’, ‘E-ticaret projeleri için başarının sırları’, ASP.NET, SEO ve Yazılım konularında uzman yazarları tarafından hazırlanan özel makalelere yer veriliyor.

Hosting Dergi yeni sayısını okumak için tıklayınız.

Sınırsız Hosting

Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Hosting Dergi

Yazar: Hosting Dergi

Hosting Dergi, Türkiye web hosting sektörüne dair en güncel haber, röportaj ve içeriklerin yer aldığı aylık online dergi yayınıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 Binin Üstünde Ele Geçirilmiş Sunucu Satan Büyük ve Gizli Bir Pazar Keşfedildi

Ziyaretçi Bazlı SEO Nedir, Gelecekte Nasıl Konumlanacak?