Lenovo sunucu sektöründe büyümeyi sürdürüyor


Computer servers

Lenovo’nun IBM’in x86 sunucu iş birimini 2.5 milyar $’a satın almasıyla girdiği sunucu alanında faaliyetleri genişletmeyi sürdürüyor.

Lenovo sunucu alanında System x, BladeCenter ve Flex System Blade Sunucularını ve şalterlerini, x86 altyapılı Flex entegrasyon sistemlerini, NeXtsCale ve iDataPlex sunucularını ve ilgili yazılımları, blade network ağını ve bakım operasyonlarını başarıyla gerçekleştiriyor. Lenovo’nun IBM’den 2005 yılında ThinkPad serisini satın almasıyla başlayan işbirliği bugün Lenovo’yu bu alanda da tercih edilen markalardan biri haline getirdi.

Lenovo Türkiye Kanal Müdürü Burç San konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Lenovo, esnek yapısıyla satın aldığı şirketleri büyütme stratejisini sunucularda da uyguluyor. Sunucu alanı bizim uluslararası arenada bilinirliğimizi artıran ve ürün gamımızı tamamlayan çok önemli bir ürün. Türkiye’de sunucu pazarı yaklaşık 150 milyon $’lık değerlere ulaştı. Yine IDC’nin 2015 yılı verilerine göre x86 sunucu tabanındaki pazar ise 159 milyon $ olarak gerçekleşti. Lenovo olarak 2015 senesini ortalama %12.2 pazar payıyla tamamladık, son çeyrekte ise pazar payımız %14.4’e ulaştı. Sunucu alanında da tıpkı PC’de olduğu gibi birinci olmayı hedefliyoruz.”

Giriş seviyesini işaret eden Think sunucularda da özellikle Kobi’lere hizmet vererek büyümeye devam edeceklerini ifade eden Burç San sözlerini şöyle tamamladı:

“Müşterilerimize sunucularda sunduğumuz artılar, fiyat avantajından çok onlara katma değer sağladığımız ürünlerimizden oluşuyor. Lenovo’nun pazarlama stratejileri arasında kanal iş ortaklarımız büyük önem taşıyor.”


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir