PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerine Son Verdi!


PayPal bugün itibariyle web sitesinden yayınladığı duyuru ve kullanıcılarına gönderdiği mail ile, 6 Haziran 2016 itibariyle Türkiye’deki faaliyetlerine son vereceğini duyurdu!

Ülkemizde bir çok hosting şirketinin müşterilerinden PayPal aracılığı ile ödeme aldığı düşünüldüğünde bu gelişme sektör içerisinde de şok etkisi yarattı. PayPal tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

BDDK lisansı alamayan şirketin bu nedenle hizmetlerini durduğu ve belirtilen tarihten sonra Türk kullanıcıların para alıp gönderemeyeceği de dikkat çeken bilgiler arasında yer alıyor.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir