Red Hat, açık hibrit bulut yolculuğunu hızlandırıyor

Red Hat altyapıyı optimize eden, uygulamaları modernleştiren çözüm ailesiyle şirketlerin uygulama ve altyapı karmaşıklığını azaltırken, süreçlerini modernleştiriyor.


Teknoloji, dijital dönüşüm kapsamında kurumların tüm alanlarına entegre edildiğinde, şirketlerin çalışma ve müşterilerine değer sunma şeklini değiştiriyor.

F-22 uçaklarında açık kaynaktan güç alan bir mimari uygulamak ve aynı zamanda gömülü sistemler ağını basitleştirmek için sekiz hafta süren çevik dönüşüm sürecine başlayan Lockheed Martin, bunun bir örneği. Böylesi bir dönüşüm aynı zamanda artan müşteri beklentisinin yarattığı rekabet baskısı gibi birçok yeni güçlüğü de beraberinde getiriyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc., bu güçlüklerin üstesinden gelebilmek için müşterilerinin açık hibrit bulut yolculuğunda hızlanmasını sağlarken altyapıyı optimize eden, uygulamaları modernleştiren ve inovasyonu hızlandıran çözüm ailesini tanıttı. Red Hat Modernleştirme ve Taşıma Çözümleri, müşterilerinin açık kaynak teknolojilerinden avantaj kazanmasını ve konteyner, Kubernetes ve hibrit bulutla kullanıma hazır platformları benimsemek için tasarlandı. Çözüm ailesi, tekrarlayan bir yaklaşımla müşterilerinin kısıtlayıcı ve lisanslı ortamlar yerine daha esnek ve çoğunlukla daha az maliyetli olan açık kaynak alternatiflerine yönlendiriyor.

Red Hat’in teknolojisini ve uzmanlığını kullanan müşteriler, uygulama ve altyapı karmaşıklığını azaltırken platformlarını ve süreçlerini modernleştirmeye devam ediyor.

Altyapıları, uygulamaları, süreçleri ve kültürleri açık kaynağın faydalarıyla buluşturan özelliklere sahip Red Hat Modernleştirme ve Taşıma çözümleri, esnek bir kullanım için yapılandırılarak uzun süreli başarı sunuyor. Çözümlerin sunduğu faydalardan bazıları aşağıda yer alıyor:

l    Red Hat altyapı taşıma çözümleri, müşterilerinin pahalı ve markalı sanallaştırma altyapılarından, Red Hat’in metodolojisini kullanan modern ve açık alternatiflere geçiş yapmasına yardımcı oluyor. Bu çözüm aynı zamanda Linux konteynerleri, hiperbirleşik platformlar, otomasyon ve çoklu bulut yönetimi gibi dönüştürücü teknolojilerin daha hızlı benimsenmesini sağlarken, karmaşıklığı da azaltıyor.

l    Birçok kurum hibrit bulut mimarisini, Linux konteynerlerini ve modern uygulama geliştirme yöntemlerini benimsemek istiyor. Ancak bu kurumların iş yükleri; çalıştırma maliyeti yüksek, yönetim süresi karmaşık olan ve teknik borç yaratan geleneksel ortamlarda bulunuyor. Hem çok katmanlı altyapıda hem de klasik sanallaştırma sürecinde geleneksel iş yüklerini hibrit bulutla uyumlu bir platforma taşımak, BT ortamlarını basitleştirmek için kritik öneme sahip. Red Hat’in uygulama modernleştirme ve taşıma çözümü, kurumların mevcut altyapısını optimize etmelerine ve uygulamalarını hibrit buluta hazırlamalarına yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

l    Konteyner platformları, geliştirme sürecini hızlandırmak ve uygulamaların teslim süresini kısaltmak için güçlü bir teknoloji sunuyor ancak bu teknolojiyi benimsemek ve uygulamak için metodolojik bir yaklaşım ve sektör uzmanlığı gerekiyor. Red Hat’in konteyner benimseme programı, modern konteyner temelli altyapıyı gerekli kurumsal süreç değişimiyle kademeli bir şekilde sunarak her aşamada kurumlara yardımcı oluyor.

Red Hat, herkesi modernleştirme ve taşıma çözümlerinin ve açık kaynak teknolojilerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi paylaşacağı webinara davet ediyor. 3 şirket, BT’lerini açık kaynak çözümleriyle nasıl özgürleştirdi isimli webinar, 26 Eylül tarihinde gerçekleşecek.

[zombify_post]


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir