Red Hat, bulut içi geliştirme araçları sağlayıcısı Codenvy’yi satın aldı


Codenvy’i satın alan Red Hat, böylece bulut içi geliştirici portföyüne, Eclipse Che’yi temel alan konteynerleştirilmiş iş alanları ve geliştirici araçları da eklemiş oldu.

Açık kaynak çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Red Hat, Inc. geliştiricilerin modern konteyner tabanlı ve bulut içi uygulamaları daha kolay geliştirmesini sağlayan, bulut içi geliştirici araçları tedarikçisi Codenvy ile kesin satın alma anlaşmasına imza attı.

Satın alım kapsamında, Red Hat Codenvy’yi, OpenShift.io’nun ayrılmaz bir parçası yapmayı planlıyor. Red Hat JBoss Geliştirici araçları ve uygulama platformlarına yönelik olarak, Middleware ve Red Hat OpenShift’in de yer aldığı mevcut portföyüne Codenvy’i ekleyen Red Hat, böylelikle geliştiricilerin hibrit bulut ortamlarında uygulama geliştirmelerini sağlayan çözümlerini de genişletmiş oldu. OpenShift.io, OpenShift’te hibrit bulut hizmetlerine yönelik olarak Red Hat’in duyurduğu geliştirme ortamı da bulunuyor.

Ayrıca Codenvy’yi geliştirici portföyüne dahil eden Red Hat, Eclipse Che ve Codenvy’nin diğer zenginliklerini kendi araç stratejileri arasına da katarak, tüm araç ve platformlar genelinde iş alanı yönetimi teknolojisinin kapsamını artırmayı da planlıyor. Eclipse Che içeren OpenShift.io, kurumların dijital dönüşüm ortamında değişen pazara uyum sağlayan uygulama geliştirme araç ve ortamları sağlıyor. OpenShift.io, gerek aynı binada gerekse dünyanın bambaşka yerlerinde çalışan geliştirici ekiplerin çok daha etkin bir şekilde işbirliğine girmelerini, konteynerleştirilmiş, mikro-servis bazlı çözümler üretmelerini ve bu çözümleri hibrit bulut ortamlarında kurmalarını mümkün kılıyor.

Red Hat uygulama platformları işlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Craig Muzilla, satınalma konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dijital dönüşümün ve uygulamalar gibi çeşitli teknoloji platformlarının, stratejik avantaj elde etme hedefiyle kullanımının giderek daha da hız kazanması sayesinde geliştiricilerin rolü benzersiz bir önem kazandı. Fakat çevik geliştirme ortamlarında inovasyonların hızlanması için yeni yaklaşımlar ve araçlara ihtiyaç var. Codenvy’nin bulut yerlisi geliştirme araçları ve konteynerleştirilmiş iş alanlarının Red Hat’in kapsamlı portföyüne girmesi modern, bulut yerlisi uygulamalar yapan geliştiricilerin büyük başarılar kazanmasını sağlayacak.”

Geliştiricilerin Codenvy gibi yeni araçlara ilgisi her geçen gün daha da artıyor
Geçmişte yazılım mühendisleri sistem yöneticiliği ve ortam yöneticiliği gibi görevler için kod yazmaya kıyasla daha fazla zaman harcıyorlardı. Ayrıca, geliştiriciler de aynı anda fakat farklı dillerde yazılmış birçok proje üzerinde çalışmak durumunda kalabiliyorlardı. Zaman içinde modern ve bulut içi uygulamaları pazara hızlıca çıkarmak isteyen daha çok sayıda BT kurumu, DevOps ve konteynerlerle çalışmaya geçtikçe, geliştiriciler Codenvy gibi yeni araçları tercih ederek karmaşık uygulamaları farklı ortamlarda daha az uyumsuzlukla ve daha büyük hızda kurmaya başladılar.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir