SES Yeni ve Güçlü Ağ Sistemi 03b mPOWER’ı Duyurdu


O3b mPower

SES, kullanıcılarına verimli yüksek performanslı ağ iletişimi sağlayacağını açıkladığı yeni ağ sistemi olan O3b mPOWER’ı piyasaya sürdü.

Hızla genişletilebilir ve ölçeklenebilir O3b mPOWER sistemi, yenil yer ve yer teknolojilerini güçlendirirken, SES Ağları’nın dinamik mobilite, sabit veri ve devlet pazarlarında yönetilen hizmetleri sunmasını sağlayacaktır. O3b mPOWER, dünya çapında çoklu terabit veri hacmi sunma kapasitesine sahiptir ve sistemin 2021’den itibaren başlatılması planlanıyor.

SES, ilk mPOWER teknoloji ortağı olarak Boeing Satellite Systems ile yedi süper güçlü orta yörünge (MEO) uydusu inşa etmek için anlaştı. Takım uydu, müşterilerin hızla değişen büyüme fırsatlarıyla uyumlu hale getirmek için gerçek zamanlı olarak değiştirilebilen ve faaliyete geçirilebilen 30.000 tamamen şekillendirilebilir ve yönlendirilebilir sinyale sahip bu da şimdiye kadarki en etkin bant genişliği sistemini oluşturuyor. O3b mPOWER, dünya yüzeyinin dörtte beşine yakın olarak yaklaşık 400 milyon kilometrekarelik bir alana sahip kapsama sağlayacak.

SES, düşük gecikme süreli yüksek veri hacmi bağlantısı sağlayan 12 MEO uydusu vasıtasıyla, durağan olmayan geniş bant sistemini başarılı bir şekilde çalıştırıyor ve 2018 ile 2019 yıllarında sekiz MEO uydusunu daha faaliyete geçirmeyi planlıyor.

SES Başkan ve CEO’su Karim Michael Sabbagh konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “O3b mPOWER sisteminin piyasaya sürülmesiyle birlikte, SES, uydu rolü ve kabiliyetlerini temelden dönüştüren yeni bir bağlantı çağı başlatmaktadır. O3b mPOWER, teknolojiyi en üst seviyede tutan ve katlanarak artan güç, performans ve esnekliğe sahip benzersiz bir sistemdir ve yeni nesil teknoloji için vizyoner bir yol haritası sunmaktadır. Varolan O3b MEO takımuydumuzun gücüne dayanarak sahip olduğumuz liderliği daha da güçlendiriyoruz. Bir diğer anlamda, yeteneklerimizi daha da artırmak, sınırları aşmak ve uydu bağlantısının başarabileceği sınırları yeniden tanımlamak için uzun vadeli bir stratejik taahhütte bulunuyoruz. O3b mPOWER, müşterileri işlerini büyük ölçüde geliştirip yeni büyüme yaratmada önemli bir rol oynayacaktır ve bu da, SES’in finansal çerçevesi ile uyumlu olarak karlı büyüme ve ayrıcalıklı hizmet sunumumuzu daha da ileriye taşımamıza olanak tanımaktadır.”


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir