Shridhar Luthria (ResellerClub) – Röportajı

20Shridhar Luthria kimdir?

Şeytan diyor ki kendinden üçüncü şahıs olarak bahset, fakat bunu yapmayacağım :-). Aslında ben bir pazarlamacıyım ve hikâyeler aktarmayı, insan­ların ihtiyaçlarını karşılayan markalar oluşturmayı seviyorum. Neredeyse 10 yıldır ResellerClub ekibinin bir parçasıyım ve ResellerClub’ın sıfırdan bugünkü konuma gelene kadar geçen süre içindeki büyüme­sine tanıklık eden bu hikâyenin bir parçası olduğum için şanslıyım.

ResellerClub’da Genel Müdür olarak görev yapıyor ve rüyalarımda ve PS4’ümde FIFA oyununu oynarken Manchester United’ın Müdürlük rolünü üstleniyorum. Ölümüne United ve Oasis fanatiğiyim ve Sir Alex Ferguson’u taparcasına seviyorum!

Directi_Corporate_Portrait-0553

Who is Shridhar Luthria?

I am very tempted to talk about myself in third person, but I will pass :). I’m a marketer at heart and love to narrate stories, build brands that fulfil people’s needs.

I have been a part of the ResellerClub team for almost 10 years now, and I have been lucky to be a part of this story which has seen ResellerClub grow from scratch to where we are today.

I hold the designation of Business Head & Ge­neral Manager at ResellerClub and in my dreams and when I play FIFA on my PS4, I play the role of the Manager at Manchester United. I am a die-hard United and Oasis fan and idolize Sir Alex Ferguson! 

Dünyadaki en büyük alanadı ve yer sağlayıcılarından birinin pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yönetiyorsunuz. ResellerClub ürün ve hizmetlerinin ana ilkeleri nelerdir?

Çok basit ve tekil bir ilkemiz var – müşterilerimizi, satış işlerinin büyümesini sağlayarak memnun et­mek. Bunu başarmak için muhteşem ürünler, sağlam altyapılar ve mükemmel destek sunmak amacıyla sürekli olarak çok çalışıyoruz. Yer hizmetleri sağla­mak için Türkiye ve 4 diğer pazarda sahip olduğumuz coğrafik olarak konumlandırılmış sunucularımızın yanı sıra yerelleştirilmiş destek, ara-yüzler ve ödeme yöntemleri, platformumuzda yer alan her bir müşteri­nin ihtiyaçlarına hitap etme taahhüdümüz için örnek teşkil etmektedir. Dünya genelinde faaliyet gösteren bir şirket olabiliriz, fakat bizi gerçekten farklı kılan ve başarılı olmamızda yardımcı olan şey yerelleştirilmiş tecrübedir.

You have been running the marketing and bus.development operations of one of the biggest domains & hosting provi­ders in the world. What are the main prin­ciples of the RC’s product and services?

We have a very simple and singular principle – Make our clients happy by enabling their Reselling businesses to grow. To accomplish this, we conti­nuously work hard on offering brilliant products, robust infrastructure and impeccable support. Our commitment to address the needs of every client on our platform is exemplified by our Geo-located ser­vers for hosting which we have in Turkey and 4 other markets, as well as our localized support, interfaces and payment methods. We might be a company that operates across the world, but it is the localized expe­rience we provide that truly differentiates us and has helped us succeed.

resellerclub1

ResellerClub’ın Türkiye piyasasındaki kısa ve uzun vadeli planları nelerdir?

2015 yılında Türkiye’deki tutunma noktamızı güçlendirmeye, daha fazla web tasarımcı ve geliştirici istihdam etmeye ve pazardan daha iyi istifade etme­lerine yardımcı olmaya kararlıyız. Bunlara ek olarak, tüm alan ve yer gereksinimleriniz için tek durak nok­tası olduğumuzdan emin olmak istiyoruz. Bunu başar­mak için önümüzdeki çeyrek dönemlerde piyasaya süreceğimiz bir sürü ürün hazırladık. Kısa bir süre içinde satıcılarımız platformumuz üzerinden bir sürü güvenlik çözümleri, bulut yer sağlama, düzenli sunu­cular vs. satabilecek. Piyasaya sürülecek ürünlere ek olarak faturalama, otomasyon sistemimiz ve hazır vitrin vs. ile ilgili satıcı deneyiminin mümkün olduğu kadar pürüzsüz olması için çalışıyoruz. Uzun vadede, Türkiye’deki en büyük alan ve yer sağlama hizmetleri sunan şirketlerden biri olmaya çalışıyoruz.

GÖZAT:  Burak Büyükdemir - Röportaj

What is RC’s short and long term plans in the Turkish market?

We’re determined to make our foothold in Tur­key stronger in 2015, get more web designers and developers on board and help them tap the market better. In addition, we want to ensure that we are a one-stop-shop for all your domains and hosting re­quirements. To achieve this, we have lined up a whole bunch of product launches in the upcoming quar­ters. Our resellers will soon be able to resell a whole bunch of security solutions, cloud hosting, Managed servers etc through our platform. In addition to pro­duct launches, we are working on making the reseller experience as smooth as possible with regards to our billing and automation system, ready made storefront etc. In the long term, we are building up become one of the largest enablers of domains and hosting busi­nesses in Turkey.

Türkiye piyasası açısından yeni gTLD’ler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yeni gTLD’ler hem satıcılar hem de son tüketici­ler için büyük bir fırsatlar dünyasının kapılarını açtı. COM’lar ve ORG’lar piyasaya sürüldüğünde en iyi alanlar birkaç ülkede tescil ettiren kişiler tarafından kapıldı; fakat şimdi tüm dünya bu fırsata sahip. Bir satıcı, müşteri tabanına müşterinin tam bir seçme özgürlüğüne sahip olmasını sağlayan 700’ü aşkın yeni gTLD’ler satabilecek. Bu Türkiye pazarında müşterile­rin tescil ettirebileceği çok çeşitli kısa anlamlı alanlar manasına gelmektedir; fakat şimdi yapılması gere­ken müşterilerin bilinçlendirilmesi ve yeni gTLD’lerin başarılı olmasını sağlamak için bizim ve satıcılarımızın oynayacağı rol ve tesciller büyük önem taşımaktadır.

Hindistan’da Türklerin çalıştığı bir des­tek ekibiniz var. Türk ekibi ve çalışmaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çok sayıda Türk personelinin çalıştığı büyük bir satış ve destek ekibimiz var. Sorumlulukları arasında yeni Türk satıcılara kabul sürecinde yardımcı olmak, sisteme aşinalık kazandırmak, e-posta, sohbet ve telefon aracılığıyla destek sorularını cevaplandırmak yer almaktadır. Ekip, satış öncesi ve destek hizmetleri­ne ek olarak, genelde satıcıların en son ürün lans­manları, sürmekte olan promosyonlar, indirimler, vs. hakkında bilgilendirilmeleri etrafında dönen müşteri yönetimi ile ilgili çalışmalar da yapmaktadır. Türk merkezcil ekiplerimiz daha büyük müşteri yönetimi ve teknik destek ekiplerimizin bir parçası olduğu için, uyumlu, düzenli, yüksek kaliteli hizmet verebilmemize yardımcı olmaktadır. Şirket olarak, kesinlikle sadece ekibimiz kadar iyi olduğumuza inanıyoruz ve bu tam da satış ve destek personelimizin eğitim sürecine niçin iki aydan fazla bir süre yatırım yaptığımızın nede­nini teşkil ediyor.

GÖZAT:  Zeki Kubilay Akyol - Söyleşi

resellerclub2

Endurance, ResellerClub’ı satın aldıktan sonra ne değişti?

Daha büyük bir organizasyonun bir parçası olarak yer sağlama sektöründe en iyi uygulamalara anında erişimin yanı sıra satıcılarımıza daha iyi fiyatlar ve promosyonlar sunabilmemize olanak sağladığı için En­durance ile olan ilişkimiz satıcılarımız için çok verimli olmuştur.Bu satın alma sadece Türkiye gibi büyümekte olan ülkeler üzerine odaklanmamızı güçlendirmekle kalmamış,
aynı zamanda iş ve bir yer ve alan platformu sağlayıcısı olarak güvenilirliğimizi de bilakis güçlendirmiştir.

What do you think about new gtlds from the perspective of the Turkish market?

New gTLDs have opened doors to a world of great opportunities – both for the reseller and an end con­sumer! When the .COMs and .ORGs launched, most of the best domains were snapped up by registrants in a few countries, but now the whole world has this opportunity. A reseller can now sell over 700 new gTLDs to his customer base ensuring that the custo­mer has complete freedom of choice. In the Turkish market, this translates to a wide variety of short meaningful domains that customers can register, but what is now required is awareness among the custo­mers and the role of us, our resellers and registries is crucial to ensure the success of new gTLDs.

You have a Support team in India that contains Turkish people? Could you please give us some information on the Turkish team and their work?

We have a huge sales and support team which includes a sizeable number of Turkish people. Their responsibilities include helping new Turkish resellers with their on boarding process, familiarizing them with the system, resolving support queries via email, chat and telephone. In addition to pre sales and support, the team also does account management related work that typically revolves around regularly updating resellers with the latest product launches, on going promotions and offers etc. Since our Tur­kish centric teams are a part of our larger account management and technical support teams, it helps us deliver a coherent, uniformly high quality level of service. We strongly believe that, as a company, we are only as good as our team is and this is precisely why we invest over 2 months in the training process of our sales and support staff.

What has changed after Endurance acqui­red RC?

Our association with Endurance has been very fruitful for our Resellers as it has given us instant ac­cess to best practices across the hosting industry as well as the ability to secure better prices and promotions.Our focus on growing markets such as Turkey has only been strengthened by this acquisition and if anything, it has helped bolster our credibility as a Hosting & Domains platform provider.

resellerclub3

Hizmet kalitelerinin yanı sıra müşteri por­tföyü ve satışlarını artırmaları için Türk bayilerinize ne önerirsiniz?

GÖZAT:  Siber saldırılar 2015’te artarak devam ediyor

Kesinlikle yerel bir oyuncunun büyük oyuncuların sunmadığı bir şeyler sunarak kendine bir yer edine­bileceğine inanıyorum – mükemmel bir satış sonrası hizmet ve inanılmaz bir teknik desteğin sunulduğu ek­siksiz bir paket. En iyi satıcılarımız, son müşteriler ile daha büyük oyuncuların asla gerçekleştiremeyeceği kişisel ilişki kurma başarısı göstermektedir. Oradaki tüm yerel oyunculara tavsiyem: a) bir çözüm sunucu olmaları – alan adı maliyetlerini / yer sağlama paketini önemsiz kılan çekirdek hizmetler üzerine odaklanma­ları, b) kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaları – bir e-posta yerine basit bir telefonla arama bu işi göre­bilir, c) eşsiz iş gereksinimlerine cevap veren isteğe uyarlanmış bir çözüm sunmak için bireysel gereksi­nimlere, sanayi dikeylerine dayalı olarak pazarlama çabalarını akıllı bir şekilde bölümlemeleri ve hedefle­meleri olacaktır.

ResellerClub’ın Türk müşterilerini ne gibi yenilikler bekliyor?

Daha öncede bahsettiğim gibi, önümüzdeki aylarda satıcılarımızı bekleyen bir sürü heyecan verici ürünler ve promosyonlarımız var – bulut yer sağlama, daha fazla e-posta çözümleri, mobil uygulama gelişti­riciler vs. satıcı deneyimimizi mümkün olduğu kadar pürüzsüz kılmak için yerelleştirme çabalarımıza ince ayar yapmayı sürdüreceğiz.

What do you suggest to your Turkish Re­sellers in order to increase their service quality and customer portfolio & sales?

I strongly believe that a local player can carve a ni­che for himself by offering something that the bigger players don’t – a total package backed by impeccable after-sales service and amazing support. Our best resellers excel at establishing a personal connect with the end customer that the bigger players can never match up to.

My advice to all the local players out there would be, a) be a solution provider – concentrate on core services making the domain name cost / hosting pac­kage immaterial, b) deliver a personalized experience – a simple phone call as opposed to an email can do the trick here, c) segment and target your marketing efforts wisely- based on individual requirements, industry verticals in order to provide a customized solution that caters to unique business requirements.

What does ResellerClub have in store for their Turkish clients?

As I mentioned earlier, we have a whole bunch of exciting products and promotions lined up for our re­sellers in coming months – cloud hosting, more email solutions, mobile app builders etc. We will continue to fine tune our localization efforts to make our reseller experience as frictionless as possible.

Abone olarak yeni içeriklerin size e-posta ile günlük olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

The following two tabs change content below.
Hosting Dergi

Hosting Dergi

Hosting Dergi, Türkiye web hosting sektörüne dair en güncel haber, röportaj ve içeriklerin yer aldığı aylık online dergi yayınıdır.

Herhangi bir yorum yazılmamış ; “Shridhar Luthria (ResellerClub) – Röportajı”

Bu Konuda Bir Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * işaretiyle belirtilmiştir.


*

Sadece 5.99$'a .COM ve .NET uzantılı alan adlarınızı taşıyın. Üstelik 1 yıl ek süre uzatma dahil!FIRSATI İNCELE
+
axbahis rus porno