VMware iletişim sağlayıcılarına OpenStack’e giden en hızlı yolu sunuyor


vmware

VMware vCloud NFV-OpenStack Edition iletişim hizmet sağlayıcıların ağlarını taşıyıcı sınıfı OpenStack’li NFV altyapısı ve konteyner desteği ile dönüştürüyor. VMware Intergarted OpenStack-Carrier Edition ise yeni telekomünikasyon özellikleri ile güçlendirilmiş VNF performansı, dinamik ölçekleme, çoklu kullanım ve bulut kaynak rezervasyonu gibi özellikler sunuyor.

VMware, bugün VMware vCloud NFV-OpenStack ile OpenStack’e yerleştirilecek NFV hizmetlerinin üretimi için en hızlı yolu duyurdu. Yeni vCloud NFV-OpenStack platformu VMware’in NFV altyapı platformuna entegre, testleri tamamlanmış ve sertifikalanmış yeni Ocata-tabanlı OpenStack dağıtımı olan VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition’ı da içeriyor. VMware Integrated OpenStack’i NFV Sanallaştırılmış Altyapı Yöneticisi (VIM) olarak kullanabilen ağ mimarları bir OpenStack bulutunu kolayca VMware’in taşıyıcı sınıfı NFVI platformuna yerleştirip, güncelleştirip yönetebiliyor. VMware vCloud NFV-Carrier Edition 2018 mali yılı üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak.

Müşterilerin sürekli değişen beklentileri ile tahmin edilemeyecek noktalara gelen trafikle karşı karşıya gelen iletişim hizmet sağlayıcıları hızlı bir şekilde Ağ Fonksiyonları Sanallaştırması (NFV) seçeneğini kullanmaya başladılar. Telekomünikasyon şirketleri açık mimarilerin kullanılması, gelişmiş esneklik ve bulut tabanlı ağlar için inovasyonların hayata geçiş hızı, OpenStack geliştiricilerinin küresel dünyasına erişim ve standart hale getirilmiş kuzeye yönelen arayüzler (NFV Orchestration, VNF-Manager) gibi avantajları ve potansiyeli fark etmesiyle NFV yerleştirmelerinde OpenStack’e endüstrinin ilgisi artmış durumda. vCloud NFV-OpenStack Edition ile VMware sorunsuz entegrasyon ve iş birliktelik için açık mimariyi destekliyor.

VMware Telco NFV Grubu Çözümler Başkan Yardımcısı Gabriele Di Piazza konuyla ilgili olarak şu sözleri söyledi: “vCloud NFV-OpenStack Edition ve VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition’ın kullanıma sunulması müşterilerimizden gelen bildirimler de göz önünde bulundurulduğunda NFV stratejimiz açısından ileriye atılmış büyük bir adım. Pazarda kimsenin sağlayamadığı bir hizmet sunarak OpenStack üretimine giden en hızlı yolu açtık. Buna VMware’in pazar lideri sanallaştırma yazılımlarının taşıyıcı uzantıları ile optimize hale getirilmiş standart OpenStack’in açıklığını birleştiren en güvenilir ve zengin NFV altyapısı ile ulaştık.”

Hedef odaklı, taşıyıcı gerekliliklerine göre ayarlanmış OpenStack
VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition özellikle OpenStack’te NFV-tabanlı ağ hizmetlerini yerleştirmek isteyen iletişim hizmet sağlayıcılarının ihtiyaçlarına cevap bulmak için geliştirildi. VMware vCloud NFV-OpenStack konteyner-tabanlı Sanallaştırılmış Ağ Özellikleri’ni (VNF) entegre konteyner yönetimi ile VM ve konteyner tabanlı VNF’leri tek bir VIM üzerinde çalışacak şekilde destekliyor. Bu çözüm Ocata’nın NFV ağları kurulumunda kullanılan iletişim servis sağlayıcı araçlarını da güçlendiriyor:

  • Çoklu kullanım ve VNF Kaynak Rezervasyonu: Kaynak seviyesi kullanıcı izolasyonu ve her kullanıcı için garantili kaynak erişimi ile iletişim hizmet sağlayıcılarının SLA altyapılarında kullanıcıların ağ içinde güvenliğini sağlayarak gelişmiş kapasite planlamasına sahip olmasını sağlıyor.
  • Dinamik ve Esnek Ağ Kaynakları Ölçeklemesi: İletişim hizmet sağlayıcıları esnek hizmet yapıları yaratıp ağ boyunca yukarı veya aşağı ölçekleyebilirler, kullanım şablonlarına göre içeri ve dışarı ölçeklemeyi sağlayıp gerçek zamanlı ağ trafik koşullarına cevap verebilirler. Bu sayede en iyi kaynak yönetimi ile sermaye ve operasyonel masrafların azaltılmasını sağlıyor.
  • Güçlendirilmiş Ağ Kurma Desteği ve Platform Farkındalığı (EPA): Taşıyıcı sınıfı, düşük gecikmeli veri düzlemi performansı, iletişim hizmet sağlayıcılarına yüksek sayıda aboneye kaliteli deneyim sunacak ağ performansı imkanı, kaynak kullanımını CPU Pinning gibi desteklenen yöntemler ile en iyi hale getirme, iyi tanelenmiş NUMA yerleştirme ayarları, çoklu NIC tipleri ve Tek Dizin I/O Sanallaştırması (SR-IOV) gibi özellikleri destekliyor.

VMware vCloud NFV OpenStack NFV üretimine geçişi hızlandırıp basitleştiriyor
VMware’in NFVI için zengin özelliklerine ve VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition’ı temel alan VMware vCloud NFV-OpenStack iletişim servis sağlayıcıları için şunları sunuyor:

  • Basitleştirilmiş OpenStack Yüklenmesi ve Kurulumu: VMware Integrated OpenStack-CE vSphere web client üzerinden OpenStack altyapısının indirilip yerleştirilmesine imkân verirken vCenter’in gelişmiş yönetim özelliklerini de destekliyor.
  • Kusursuz OpenStack Güncelleme Deneyimi: Kontrol Düzlemi ve Veri Düzlemi ayrımı, sıfır ağ hizmetleri aksama süresi ve hizmet sürekliliğini OpenStack güncelleme sürecinde mümkün kılıyor. İletişim Hizmet Sağlayıcıları inovasyonların temposunu hızlı güncelleme ve yamalama ile yakalayacaklar.
  • Entegre İşlem Yönetimi: Eşsiz NFVI operasyonel otomasyonu ve Ceilometer entegrasyonu ile proaktif ve öngörülü analitikleri sağlıyor; sorun izolasyonu, temel neden analizi ve hızlı iyileştirme gibi özellikleri destekliyor. VMware vRealize Operations Manager, Log Insight ve vCloud NFV-OpenStack’e entegre Network Insight işlem takibi, analitik ve iyileştirme platformlarını tek bir potada birleştirip operasyonel masrafları Ortalama-Anlama-Süresi ve Onarım (MTTU/MTTR) ile azaltıyor.

0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir