WordPress Blog Açmak İçin En İyi 10 Sebep


Hala yazmaya başlamadıysanız, blog açmak için 10 geçerli sebep sizi bekliyor!

Blog açmak herkesin hayali olmuştur. İyi bir blog yazarı olmanız ve hayallerinizdeki hedefe ulaşabilmeniz için bu yazımızda sizlere, blog açmak için 10 geçerli sebepten bahsedeceğiz.

1. Daha Uygun Seçimler Yapmanıza Olanak Sağlar

Aynı anda yüzlerce düşünceniz olsa dahi sınırlı zamanınız olduğu gibi blog yazacak konularınız da sınırlıdır. Aklınızdan geçen yüzlerce bilgi arasından sizlere daha doğru seçim yaptırarak o konu hakkında kendinizi geliştirmenize olanak vermektedir. Doğru tercihler yaparak kelime ve akıl mekanizmanızı geliştirebilirsiniz. Doğru tercihler yapmaya çalışırken yanlış bir takım işler yapmanız, sizi caydırmamalı ve o konu ile ilgili tam bilgilere ulaşmanızı sağlamalıdır.

2. Özgeçmişinizi Kalitelileştirir

Blog açmak için 10 geçerli sebep dedik; en önemli 2.sebebimiz, öz geçmişinizi kaliteleştirmesi. Blog’da yazı yazarken yaptığınız beyin fırtınaları, yazmaya çalışırken uyduğunuz imla kuralları sizi belirli bir düzeye getirecek ve ileride başlangıç seviyenize baktığınızda, yol kat ettiğinizi görebileceksiniz. Blog’u referans alarak, öz geçmişinizi ilgili kişilere gösterebilecek ve hakkınızda fikir sahibi olmalarını sağlayabileceksiniz.

3. Yazı İşleri İle İlgili Profesyonel Olabilirsiniz

Blog açarak kendinizi geliştirdiğiniz gibi, farklı insanlara bu konuda bir profesyonel olarak bilgi aktarımı yapabilirsiniz. Eğitim verdiğiniz insanlar sizi blog’a ve yazıya daha çok bağımlı yapacaktır. Bu işi bir meslek dalına dönüştürebilir, bu işten maddi olarak kazanç elde edebilirsiniz.

4. Gözlem Yeteneğinizi Geliştirebilirsiniz

Blog açmak, daha önce incelememiş olduğunuz olayları incelemenize olanak sağlayacaktır. Gözlem yeteneğiniz yazarak daha çok geliştiği için, küçük detaylara takılmaya başlayacaksınız. Daha iyi bir hafıza ve tüm işlerinizde göstermiş olduğunuz performansınız paralel olarak artış sağlayacaktır.

5. Dinleyici İken Konuşmacı Olarak Yer Alabilirsiniz

Daha önce dinleyici olarak bilgi edinmek amacıyla katıldığınız, konferans, sempozyum, söyleşilere artık bir bilgi birikiminiz olduğu için konuşmacı olarak katılabilirsiniz. Blog açmak sizi yazmaya daha bağlı kılacak.

6. Blog Yazılarınız Kitaba Dönüşebilir

Blog açmak için geçerli 10 sebepten bir tanesi de, yazdığınız yazılar, bir takım kesimler ve yayın evleri tarafından dikkat çekebilir ve yazdıklarınız bir kitaba dönüşebilir. Hele ki; bir takipçi kitleniz mevcut ise, yayın evleri sizinle anlaşma yaparak yazdığınız blog yazılarını bir kitap haline getirecek, ve kendi kitabınızı raflarda görebileceksiniz. Kendini özel ve başarılı hissetmek isteyenler için iyi bir fırsat değil mi?

7. İsminiz Marka Olabilir

Blog açarak, çevrenizde iletişim halinde olduğunuz insanlara isminizi duyurtabilirsiniz. İsminiz güvenilirliğiniz anlamına gelip, sizi bir marka haline dönüştürebilir. Kişisel marka oluşturup kitlenizi genişletebilirsiniz.

8. İlham Kaynağı Olabilirsiniz

Blog açtığınızda kitlenize bir ilham kaynağı olabilmeniz mümkündür. Belirli bir bilgi birikimine sahip olduğunuz için başka insanların ihtiyacı olan bilgileri bloglarınızda bulundurarak insanların bu bilgiler eşliğinde yeni bir fikir ortaya çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz. Blog’daki bu bilgileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıp, sizi takip eden insanların hayatlarında yenilikler oluşturabilirsiniz.

9. Yeni Yetenekler Kazanabilirsiniz

Blog açmak size büyük bir bilgi dünyası sunacaktır. Bu bilgi dünyası çok hoşunuza gidecek ve yeni uğraşlarla karşılaşabileceksiniz. Üstelik; yazdığınız yazılarla yeni yetenekler kazanma şansınız da var.

10. Herhangi Bir Teknik Bilgi Sahibi Olmanıza Gerek Yok

WordPress blog sahibi olmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok.Şimdi Natro JetPress teknolojisi ile tek tıkla blog sitenizi kurabilir, ücretsiz temalar arasından dilediğinizi seçerek, %100 SSD altyapısı ile ziyaretçilerinize en hızlı WordPress deneyimini yaşatabilirsiniz. Üstelik otomatik güncelleme ve yedekleme teknolojisi ile blog siteniz her zaman güncel ve içerikleriniz güvende.

Siz sadece içeriğinize odaklanın, diğer tüm teknik detayları JetPress’e bırakın. Üstelik şimdi yılda 35,88$ yerine sadece 11,99$‘a!

Natro JetPress teknolojisi ile yalnızca 1 dakikada WordPress sitenizi nasıl kurabileceğinizi izleyin;

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=2zxmBED8P0U[/embedyt]

 

Şimdi siz de hemen jet hızında yeni bir WordPress blog sitesi oluşturun.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir