Yandex, bulut platformu Yandex.Cloud’u Duyurdu


Yandex.Cloud platformu, büyük ölçekli yatırımlara ihtiyaç duymadan çeşitli büyüklükteki ve sektörlerdeki şirketlerin işlerini büyütmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Yandex’e göre, farklı boyutlardaki işletmeler, bulut hizmetleri söz konusu olduğunda özel gereksinimlere sahipler ve bu ihtiyaçlara yönelik olarak pazarda ilerlemek için ihtiyaç duyulması gerekiyor. Herhangi bir BT hizmet sağlayıcısı için, sorunun bulut gereksinimlerinin özelleştirilmesi ile farklı sektörlerdeki karlılığın korunması arasında bir denge oluşturduğu belirtiliyor.

Lansmanla ilgili konuşan başkan Yan Leshinsky Yandex.Cloud için şu yorumu yaptı:

Yandex, milyonlarca insan tarafından günlük olarak kullanılan başarılı bir ürün ve hizmet ekosistemine sahiptir. Yandex.Cloud, Yandex hizmetlerine güç sağlamak için kullandığımız aynı altyapı ve teknolojilere erişim sağlayarak, herhangi bir işletmenin bu platforma dayalı ürün ve hizmetlerini geliştirmesi için benzersiz fırsatlar yaratır.

Henüz Rusça dil ile yayınlanan platformun bazı bölümleri ingilizce olarak dikkat çekiyor. Bu da henüz çoklu dil desteğinin geliştirildiğini gösteriyor.

Platformu Yandex.Cloud sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir