Zyxel’in Yeni PoE Switch’leri, Hızlı Kurtarma Teknolojisi Sunuyor


Zorlu dış saha koşullarında bile üst düzey performansla çalışan Zyxel’in yeni endüstriyel PoE switch’leri, hızlı kurtarma teknolojisi ile fark yaratıyor. Bir güç kaynağında herhangi bir sorun oluştuğunda 20 milisaniye gibi kısa sürede diğer güç kaynağı devreye alınarak ağ performansı en üst seviyede tutuluyor ve kesintisiz çalışma imkanı sağlanıyor. 

Zyxel, dış ortamlar için üretilen RGS Serisi fansız endüstriyel PoE Switch’leriyle pazardaki dinamikleri bir kez daha değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni seri 5/12 portlu Gigabit Switch’ler en zorlu dış koşullarda zahmetsiz ve stabil bir ağ kurulumu için tasarlandı.

Sürekli yüksek ısı ve toz gibi olumsuz koşullara maruz kalan dış kabinlerin IP tabanlı olarak kontrol edilebilmesini ve sürekli çalışır durumda tutulabilmesini sağlayan özel bir ürün ailesi. RGS Serisi ayrıca sahip olduğu IP30 ve elektromanyetik uyumluluk standardı EMC sertifikalarıyla mükemmel ısı kontrol ve koruma sağlayarak -40’tan, 75 santigrat dereceye kadar değişen ısılarda performansını koruyarak çalışabiliyor. Cihazlar sınırlı kurulum alanına sahip kullanıcılar için bir DIN rayına ya da duvara monte edilerek farklı montaj seçenekleri de sunuyor.

7×24 kesintisiz bağlantı olanağı 20 milisaniyede tekrar çalışma imkanı

Günümüzün IP izleme ve yönetim sistemlerinde güvenlik yüzünden oluşan sorunlar işletmeler için önemli kayıplara neden olabiliyor. RGS Serisi, daha iyi ve stabil bir ağ performansı için çift güç girişi ile donatılmış. Bir güç kaynağında sorun oluştuğunda diğer güç kaynağı devreye girerek, ağ performansını yine en üst seviyede tutarak kesintisiz çalışma imkanı sağlıyor. Ayrıca RGS200-12P, kendini hızlı kurtarma (self-recovery) teknolojisi ile de tasarlanmış bir ürün. Bu da herhangi bir ağ arızasında RGS200-12P’nin 20 milisaniye gibi çok kısa bir sürede tekrar aynı performansla çalışmaya başlayacağı anlamına geliyor.

Enerji dostu

Özellikle çok geniş alanlarda ya da caddelerde veri ve iletim gücünü sağlayacak bu tip altyapıların kurulumu beraberinde çok yüksek maliyetleri de getiriyor. RGS Serisi’nin sahip olduğu fiber uplink desteği, ağların kapsamını 40 kilometreye kadar genişletmeye olanak sağlayarak maliyet tasarrufunun da önünü açıyor. Ayrıca RGS Serisi sahip olduğu PoE+ teknolojisi sayesinde yüksek güç tüketen benzerlerine göre önemli oranda enerji tasarrufu da sağlıyor.

IP tabanlı şehir gözetimi ve çoklu üretim tesisleri için çok uygun

İşletmelere yönelik en iyi çözümleri sunmaya devam ettiklerini belirten Zyxel Türkiye Kıdemli Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal, “Dünyayı daha iyi ve yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. RGS Serisi özellikle profesyonel güvenlik sistemi kurulumları, IP tabanlı şehir gözetimi ve çoklu üretim tesisleri gibi tüm ölçeklerdeki işletmelerin dış saha kurulum ihtiyaçları için en ideal profesyonel çözümü sunuyor” dedi.

RGS Serisi 12 portlu RGS200-12P ve 5 portlu RGS100-5P olmak üzere iki farklı modelle pazara sunuluyor. Zyxel’in bu rekabetçi ürün grubu, küçük ve orta ölçekli işletmelerle birlikte turizm, mobese, IP kamera çözümleri ve eğitim gibi alanları yanında birçok dikey sektörde de kolayca kullanılabilecek.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir