Kaspersky Müşterilerinin Verileri İsviçre’de İşlenip Depolanacak

Veri depolama ve işleme altyapısını İsviçre’ye taşımaya devam eden Kaspersky, şimdi de ABD ve Kanada’daki müşterilerinin verilerini bu ülkeye taşıyor.


Veri depolama ve işleme altyapısını İsviçre’ye taşımaya devam eden Kaspersky, şimdi de ABD ve Kanada’daki müşterilerinin verilerini bu ülkeye taşıyor. Ayrıca, şirket ilk Latin Amerika Şeffaflık Merkezi’ni Ocak 2020’de Sao Paulo, Brezilya’da açacağını duyurdu.

Global siber güvenlik şirketi Kaspersky, müşterilerinin verilerini her zaman en güvenilir ve güçlü şekilde koruyor. Ayrıca, şirket dijital güvene dayalı etkin veri koruma yöntemleriyle sürekli olarak müşteri güvenliğini daha iyi hale getirmek için çalışmaya devam ediyor. 

Global Şeffaflık Girişimi’nin bir parçası olarak Kaspersky veri depolama ve işleme altyapısını da uyarlıyor. Bu doğrultuda, Avrupalı kullanıcılardan başlamak üzere, temel süreçler Rusya’dan İsviçre’ye taşınıyor. Şirket, taşıma işleminde yeni bir aşamaya geçerek ABD ve Kanada’daki müşterilerin verilerinin de İsviçre’ye taşınıp burada işleneceğini duyurdu. 

Bu veri, gönüllü olarak, siber tehditlere ilişkin verileri otomatik olarak işleyen bulut tabanlı gelişmiş bir sistem olan Kaspersky Security Network (KSN) ile paylaşılıyor. Buna şirkete ait ürünlerin otomatik zararlı yazılım analizi için KSN’ye gönderdikleri şüpheli veya daha önce bilinmeyen zararlı dosyalar da dahil.

[zombify_post]


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir