VMware vRealize Cloud Management’a Yaptığı Güncellemelerle Programlanabilir Otomasyonu İyileştiriyor


VMware vRealize Şirket İçi ve SaaS Portföyündeki Yeni Sürümler, Müşterilerin Hibrit ve Çoklu Bulut Ortamlarını Kullanmaya Başlamalarına, İyileştirmelerine ve Yönetmelerine Yardımcı Oluyor.

VMware, Inc. (NYSE: VMW) bugün VMware vRealize Cloud Management şirket içi ve hizmet olarak yazılım (SaaS) ürünlerinde yaptığı inovasyonlarını duyurdu. Yeni ve iyileştirilmiş ürün özellikleri birlikte çalışarak müşterilerin veri merkezinde, bulutta ve sınırdaki uygulamalarını, altyapılarını ve platform hizmetlerini tutarlı bir şekilde hizmete almalarına ve işletmelerine yardımcı oluyor.

VMware Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bulut Yönetim İş Birimi Genel Müdürü Ajah Singh, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Tüm dünyanın içinde bulunduğu bu dönemde kurumlar işlerini desteklerken birtakım zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Aynı zamanda uygulamalarını modernleştirmek, hibrit ve genel bulut inovasyonlarını hızlandırmak ve modern geliştirici ortamı sunmak için çalışıyorlar. VMware da bu noktada müşterilerin işlerini dönüştürmeye odaklanmalarını sağlayarak bu BT zorluklarıyla mücadele etmesine yardımcı olan güvenilir bir iş ortağı olarak öne çıkıyor.”

Uygulamaları, Altyapıları ve Platform Hizmetlerini Tutarlı Olarak Hizmete Alıyor ve İşletiyor
VMware vRealize Cloud Management modern altyapı otomasyonu için DevOps ilkelerini ve otonom operasyonları destekleyen yeni ve inovatif özellikler sunuyor. Hem şirket içinde hem de SaaS olarak kullanılabilen VMware vRealize, müşterilere bulut altyapısının çevikliğini ve verimliliğini sunuyor. VMware vRealize aynı zamanda şirketlerin hibrit ve çoklu bulut ortamlarını kullanmaya başlamaları, organize etmeleri, iyileştirmeleri ve yönetmeleri için yapay zeka (AI) ve öğrenen makinelerin (ML) yanı sıra Kod olarak Altyapı (IaC) ve GitOps gibi DevOps ilkelerinden güç alıyor. VMware; VMware vRealize Automation 8.2, VMware vRealize Automation Cloud, VMware vRealize Log Insight 8.2, VMware vRealize Log Insight Cloud, VMware vRealize Operations 8.2, VMware vRealize Operations Cloud ve VMware vRealize Suite Lifecycle Manager 8.2 için yeni sürümleri, özellikleri ve iyileştirmeleri duyurdu.

Yapay Zekadan Güç Alan Otonom Operasyonlar
VMware vRealize Operations, uygulamalardan altyapılara otonom operasyonlar sunarak özel, hibrit ve çoklu genel bulutların iyileştirilmesini, planlanmasını ve ölçeklendirilmesini sağlıyor. AI’dan ve tahmini analitiklerden güç alan VMware vRealize Operations, kesintisiz performans, kapasite ve maliyet iyileştirmesi, proaktif planlama, akıllı kolaylaştırma ve entegre uyumluluk imkanı sunuyor. VMware vRealize Operations 8.2 ve VMware vRealize Operations Cloud‘da aşağıdaki özellikler yer alıyor:

 • Kubernetes Operasyonları: VMware Tanzu Kubernetes Grid ve Red Hat OpenShift ile entegrasyon üzerinden Kubernetes’e yönelik yeni ve iyileştirilmiş destek, müşterilerin şirket içindeki ve VMware Cloud on AWS’teki Kubernetes yapılarının sağlıklarını, performansını, kapasitesini, maliyetini ve yapılandırmasını otomatik olarak keşfetmelerini ve gözlemlemelerini sağlayacak.
 • Uygulamadan Altyapıya Hata Giderme: Bu son sürüm, AppDynamics, Datadog ve Dynatrace gibi popüler APM araçlarıyla entegrasyon özelliğine sahip. Aynı zamanda VMware vRealize Network Insight ile entegrasyon sayesinde yeni uygulama keşfi özelliği de bulunuyor. Bu yeni iki özellik, müşterilerin uygulamaların içeriğindeki sorunları tahmin etmelerine, önlemelerine ve hızlı bir şekilde sorunları ortadan kaldırmalarına yardımcı olacak.
 • VMware Cloud’u ve Daha Fazlasını Gözlemleme: İyileştirilmiş metrik bağlantısı ve yeni neredeyse gerçek zamanlı görüntüleme, kurumlara gözlem imkanı sunarak müşterilerin performans ve erişilebilirlik sorunlarını 15 kata kadar daha hızlı tespit etmelerini sağlayacak. (1) Yerel AWS yönetimine yapılacak iyileştirmeler de EC2 bulut sunucuları için kapasite hesaplama imkanı sunmanın yanında sorunları daha hızlı gidermek için VMware vRealize Operations bünyesine metrikleri otomatik olarak dahil edecek.
 • Verimli Kapasite ve Maliyet Yönetimi: Günlük sanal makine (VM) maliyet detayları, iyileştirilmiş ölçme yetenekleri gibi fiyatlandırma ve maliyet motoruna yapılan iyileştirmeler ve VMware vRealize Automation dışındaki iş yüklerine sunulan destek, müşterilerin maliyetlerini daha da azaltmalarına yardımcı olacak.

Aynı şekilde VMware vRealize Log Insight 8.2’ye ve vRealize Log Insight Cloud‘a da iyileştirilmiş Kubernetes desteği, VMware Cloud on AWS ile daha derin entegrasyon ve genel kullanılabilirlik iyileştirmeleri geliyor.
VMware Skyline için yeni basitleştirilmiş kullanıma alma deneyimini duyurdu. Yeni süreç, proaktif bulut hizmetini kullanmaya başlayan ve büyüten müşteriler için daha kısa ve kolay bir hale geliyor. Skyline müşterilerin sorunların gerçekleşmeden önce üstesinden gelmesine yardımcı oluyor ve aktif destek isteklerini çözüme kavuştururken harcadığı zamanı azaltıyor. Şu anda VMware vRealize Operations Management Pack for Skyline müşterilere potansiyel sorunları ortaya çıkaran ve onları oluşabilecek zarara karşı korumak için sorunları ortadan kaldırmaya yönelik bir rehberlik sunan entegre yönetim ve destek deneyimi sağlıyor.

Modern Altyapı Otomasyonu Sunuyor
VMware vRealize Automation 8.2 ve VMware vRealize Automation Cloud, müşterilerin Modern Automation Platform, DevOps for Infrastructure, Self-Service Cloud ve Kubernetes Automation gibi en önemli otomasyon kullanımı için iyileştirilmiş özellikler sunuyor. VMware vRealize Automation’ın yeni ve iyileştirilmiş özellikleri arasında aşağıdakiler yer alıyor:

 • Modern Otomasyon Platformu: Aralarında detaylı rol tabanlı erişim denetiminin (RBAC), çok kullanıcılı altyapı için desteğin, ikinci gün (Day 2) aksiyonları için genişletilmiş desteğin ve NSX ilke API’larıyla ağ otomasyonunun yer aldığı iyileştirilmiş özellikler çevikliği, güvenliği ve kontrolü artırıyor.
 • Altyapı için DevOps: VMware Cloud Infrastructure için şablon motoru görevi gören VMware Cloud Templates’ın tanıtılmasıyla iyileştirilmiş Kod olarak Altyapı (Infrastructure as Code) özellikleri sunuyor. Bu özellikler arasında hizmet kataloğundan Terraform yapılandırmalarının yönetimi de bulunuyor.
 • Self-Servis Bulut: VMware Cloud Foundation ile iyileştirilen entegrasyon, müşteriler için özel bulut kurulum süreçlerini daha da basitleştiriyor.
 • Kubernetes Otomasyonu: Kubernetes isim alanlarının VMware Cloud Foundation with Tanzu için destek ile servis kataloğu üzerinden self-servis kullanılması.

VMware vRealize Suite’in yaşam döngüsü yönetim özellikleri, müşterilerin ürünlerinin hizmete alımlarını, yapılandırmalarını ve güncellemelerini otomatikleştirerek değer sunma sürelerinin kısalmasına yardımcı oluyor.
VMware vRealize Suite Lifecycle Manager 8.2, VMware Cloud on AWS üzerinde çalışan vRealize Suite ürünlerinin hizmete alınmasını ve yönetilmesini sağlayacak, vRealize Operations ürününün yeniden boyutlandırılmasını ve ölçeklenme özelliklerini destekleyecek. Ek olarak her an erişilebilen mimarinin yanında vRealize Network Insight için tek veya birden çok veri kaynağını yapılandıracak. Ayrıca Voluntary Product Accessibility Template (VPAT) 2.0 ve Federal Information Processing Standards (FIPS) gibi uyumluluk sertifikalarına destek sunacak.

Ürün Erişilebilirliği
VMware vRealize Automation 8.2, VMware vRealize Log Insight 8.2, VMware vRealize Operations 8.2 ve VMware vRealize Suite Lifecycle Manager 8.2’nin VMware’ın 2021 mali takviminin üçüncü çeyreğinde erişime açılması planlanıyor. VMware vRealize Automation Cloud, VMware vRealize Log Insight Cloud ve VMware vRealize Operations Cloud’un yeni özelliklerinin ve iyileştirmelerinin de yine VMware’ın 2021 mali takviminin üçüncü çeyreğinde erişime açılması planlanıyor.

Ek Kaynaklar

 • VMware Cloud Management blog içeriğindeki yenilikleri görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • VMworld 2020 Cloud Management Guide blog içeriği için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • VMware vRealize Cloud Management hakkında daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • VMware Cloud Management blogu takip etmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Twitter ve Facebook üzerinden VMware’a bağlanmak için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir