Siber Güvenliğin Enerji Sektöründeki Önemi Konuşuldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, “Enerji Sektöründe Karşılaşılan Siber Güvenlik Sorunları ve Çözümleri Konferansı”na ev sahipliği yaptı.


Konferans, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Bilgi Güvenliği Derneği işbirliği ile düzenlendi. Programa, BTK 2. Başkanı Selamettin Ermiş, Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Küçükali, BGD Başkanı Ahmet Hamdi Atalay ve SOME’ler katıldı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Başkan Yardımcısı Küçükali, siber güvenliğin önemine değindi. Düzenlenen konferansla, enerji sektöründe siber güvenlikle ilgili yaşanan sıkıntılara, aksaklıklara ışık tutmayı hedeflediklerini dile getiren Küçükali, “Bu konferansların devam etmesini diliyoruz. Biz BTK olarak bu uğurda çalışmaya hazırız. Haberleşmenin dışında, bankacılık, finans, sağlık gibi sektörlerde de bu programları sürdürmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

BGD Başkanı Atalay da siber güvenliğin ülkemiz için vazgeçilmez olduğuna dikkat çekti. Atalay yerli ve milli üretimin siber güvenliğin sağlanması noktasında da çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

[zombify_post]


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir