Alan Adınızı Yüksek Fiyatlara Yenilemeyin, Bugün Transfer Edin!


Kampanya dönemlerinde ve fiyat indirimlerinde çeşitli firmalardan kayıt edilen ve projeleşmeyen domainler, yenileme tarihleri geldiğinde uygulanan yüksek yenileme bedelleri nedeniyle genellikle göz ardı edilerek silinmeye mahkum edilir. Bu da ilgili alan adlarının tekrar kayıt edilebilir hale gelmesine ve başka kişiler tarafından kaydedilebilmesine neden olur.

Günümüzde kayıtlı milyonlarca domainin bulunduğu alan adı pazarında, müsait bir kısa ve jenerik domain bulmak ve kaydetmek ise neredeyse imkansız hale geldi. Bu durum da ayrıca kayıtlı ve özellikle yıllanmış alan adlarının değerinin her geçen gün giderek artmasına neden olmakta.

Daha önceden kaydettiğiniz alan adlarınızın süre bitim tarihleri geldiğinde yenilemeyerek silinmeye terk etmeniz, aslında o alan adına yaptığınız yatırım ve kayıtlı olduğu geçen süre içerisinde benzer alternatiflerinin kaydedilmiş olması ihtimali de hesaba katıldığında aslında önemli bir kayıp olarak değerlendirilebilir.

Bir diğer önemli nokta ise, bir çok farklı alan adı kayıt firmasında bulunan alan adlarının takibi ve yönetiminin zor olabileceği, hatta gözden kaçabileceği konusudur. Alan adlarınızı tek bir noktada toplayarak takibini ve yönetimini daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için alan adlarınızı transfer ederek hem bir arada toplayabilir hem de sürelerini 1 yıl uzatabilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen alan adı kayıt ve hosting firması Natro, sunduğu kampanya ile .COM ve .NET uzantılı alan adlarınızı sadece 6,99$‘a transfer etmenize olanak tanıyor. Üstelik herhangi bir limit ve kısıtlama olmaksızın ister 1 domain ister 100 domain transferi gerçekleştirebilirsiniz. Kampanya dahilinde yapacağınız domain transferlerinde alan adlarınızın süreleri de ayrıca 1 yıl uzatılmakta.

Böylece hem tüm alan adlarınızı tek bir panelde toplayabilir ve kolayca yönetebilir hem de süre uzatma işlemlerini gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Üstelik alan adlarınızın süre dolum zamanları geldiğinde sürpriz fiyatlarla karşılaşmadan Natro’nun uygun yenileme fiyatları ile tekrar süre uzatma işlemi yapabilirsiniz.


7 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kampanyanız hoşuma gitti çok uygun bir fiyat belirlemişsiniz teşekkürler domainlerimizi size transfer edeceğiz.

  2. Onemli olan transfer ucreti degildir, yenileme ucretidir. Bu sene 6.99 dan size transfer edip, seneye 10-15$ yenileme ucreti vereceksem, bunun hic bir kiymeti harbiyesi yoktur. Sadece pazarlama stratejisidir. Biz de domainlerimizi guvenli ve uluslararasi iki firma arasinda her sene transfer ediyoruz ki ucuza maledelim. Bu yourumumun yayinlanmasini umuyorum. Iyi calismalar.

      1. Yenileme ücretiniz 11.79 dolar ben de bu yüden firmanızdaki domainimi transfer etmeyi düşünüyorum.

        1. 9,99$+KDV’dir. İlk yıl indirimlerinden tüm müşterilerimiz sadece yeni kaydettikleri alan adları için yararlanabilmektedir.

  3. Uygun kampanya olmuş özellikle diğer sitelere göre daha uygun, teşekkürler. Kampanyalarınızın devamını dilerim.