Ericsson ve VMware, ağ sanallaştırmasını sadeleştirme anlaşması imzaladı

İletişim hizmeti sağlayıcılara yönelik Ericsson uygulamaları ve VMware'in vCloud NFV platformunun kurulumu ve çalıştırılmasını sadeleştirecek iş birliği yapıldı.


Bu gelişme, iki şirket arasında 2012'den bu yana devam eden yakın iş birliğini güçlendirerek, iletişim hizmeti sağlayıcılarının yeni telekomünikasyon servislerinin pazara daha kısa sürede sunulmasını sağlayacak.

İki şirket arasındaki bu anlaşma, iletişim hizmeti sağlayıcılara, daha hızlı, maliyet anlamında daha etkin ve test edilmiş sanallaştırma çözümleri sunmak için VMware'in vCloud NFV platformu ile birlikte Ericsson'un Sanal Ağ Fonksiyonları, Faturalandırma ve Ücretlendirme çözümleri, Otomasyon ve Orkestrasyon portföyünde teknik iş birliği ve birlikte çalışabilirlik testlerini de kapsıyor. Bu çözümler, iletişim hizmeti sağlayıcıların maliyetlerini azaltmak ve kaynaklarını optimize etmek için çoklu buluta geçiş stratejilerinde kritik rol oynuyor.

Konuyla ilgili görüş bildiren VMware Telco NFV Group, Global Pazar Gelişimi Başkan Yardımcısı Honore LaBourdette şunları söyledi: “Bu iş birliği, Ericsson'la devam eden başarılı ilişkimizi daha da pekiştiriyor. Bu anlaşma, Sanal Ağ Fonksiyonları'nın daha hızlı bir şekilde uyarlanması ve kurulmasını sağlayarak, ortak çözümlerimiz için daha geniş kapsamlı bir entegrasyon, optimizasyon ve birlikte çalışabilirlik sağlamaya yönelik daha güçlü bir iş birliği anlamına geliyor. Ericsson ve VMware, çözümlerin daha kısa sürede pazara sürülmesini ve telefon operatörlerinin sektör lideri yenilikçi deneyimleri müşterilerimize ulaştırmasını sağlıyor.”

Ericsson Dijital Hizmetler Mimari ve Teknoloji Başkanı Anders Rosengren ise şunları söyledi: “VMware ile iş birliğimiz aynı amaç etrafında şekilleniyor. Birlikte, merkezden uca uzanan Ericsson ve VMware yazılımlarının kurulumu ve çalıştırılmasında iletişim hizmet sağlayıcılarına istisnai bir deneyim desteği sunmayı hedefliyoruz.”

[zombify_post]


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir