HacknBreak Etkinliği İkinci Kez Urla’da Gerçekleşecek!


Türkiye’nin yaratıcı beyinleri bu yıl ikinci kez yine İzmir Urla’da HacknBreak Açık İnovasyon Kampı’nda bulaşacak. Doğayla iç içe yeni fikirlerin konuşulacağı ve destekleneceği kampa, 3 bine yakın katılım bekleniyor.

Türkiye’nin yaratıcı, tasarımcı, yazılımcı, geliştirici beyinleri daha iyi bir gelecek için bu yıl da kısa bir mola verecek. Geçen yaz geniş bir katılımla ilki gerçekleştirilen Açık İnovasyon Kampı bu yıl da kapılarını bir sözü olan teknoloji geliştiricilerine, tasarımcılara, projesini paylaşmak isteyen yazılımcılara, bir fikri onlara ve fikrini geliştirmek isteyenlere açmak için hazırlanıyor.
“Daha iyi bir gelecek için mola” düşüncesi ile gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı, bu yıl da aynı sloganla yola çıktı. Etkinliğin düzenleyicisi Açık İnovasyon Derneği, Türkiye’nin her yerinden üretmek isteyen herkesi Urla’da buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

3 BİN KATILIMCI BEKLENİYOR
Açık İnovasyon Kampına 8 gün 8 gece boyunca, bu yıl da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliği yapacak. Etkinlik, 19 – 27 Ağustos tarihlerinde teknoloji odaklı etkinliklerin yanı sıra kültür – sanat ve spor aktiviteleri ile katılımcılara yoğun bir program sunacak.

Açık İnovasyon Kampında bu yıl yaklaşık 3 bin katılımcının bir araya gelmesi öngörülürken, kampın bu yılki ana konuları “Temiz Enerji, Elektrikli ve Otonom Taşıtlar, Sanayi 4.0, Design Thinking” olarak belirlendi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknopark İzmir yerleşkelerinde ve İzmir Yarımada’sının doğal ve kültürel bölgelerinde düzenlenecek olan kamp, geleceğin teknoloji, tasarım ve toplumunun konuşulduğu 100’ün üzerinde, hackhathon, ideathon, atölye çalışması, eğitim, seminer, sektörel ve kültürel geziyi barındırıyor. Kamp süresince bir de kamu ve kurumsal firma temsilcilerinin açık inovasyon ve sosyal inovasyon konularında konuşmalarına yer verecek olan “Açık İnovasyon Konferansı” düzenleniyor.

DOĞAYLA İÇİÇE
Geliştirici, tasarımcı, girişimci ve start-up’lardan oluşan genç, üretken ve yaratıcı bir kitle, tasarım ve teknoloji yaklaşımlı çözümler geliştirmek amacıyla doğa ile iç içe geçirecekleri bir hafta boyunca hem kültürel aktivitelere katılacak hem de hackathonlarda kıyasıya bir mücadele vererek, fikir ve girişimlerini kurumlara ve yatırımcılara sunma imkanı bulacak.

YENİ FİKİRLER DESTEKLENECEK
Katılımcılara rekabet dolu anlar yaşatacak olan Hack’n Break’te, aynı zamanda tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteği ile iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek; ardından kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatırım ağı temsilcileri tarafından değerlendirilecek.

SPONSORLARLA GÜÇLENİYOR
Açık İnovasyon Derneği tarafından tamamen gönüllü bir girişim olarak düzenlenen HacknBreak sponsorları ile güçleniyor. Etkinliğin bu yılki sponsorları arasında ise Zorlu Holding, Ege İhracatçı Birlikleri, Vestel, Havelsan, Airties, Temsa gibi teknoloji ve inovasyona liderlik eden şirketler ve kurumlar bulunuyor.
Ayrıca onlarca firma, STK, kamu kurumu ve topluluğun desteğiyle kamp ve konferansın programı hazırlanıyor.
Program hakkında bilgi almak ve etkinliğe katılmak için www.hacknbreak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

AÇIK İNOVASYON NEDİR?
Açık inovasyon, yeni fikirlerin özgür dolaşımı anlamına geliyor. Bu fikirler için kimse para ödemiyor, bir kurum iş ortakları ile birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak, yeni ürün ve fikir geliştirebiliyor.

Açık İnovasyon Derneği ise ülkemizde kamu, özel sektör ve akademide, bilim ve teknolojilerin, ar-ge ve inovasyon çalışmalarının verimli bir biçimde artması amacıyla açık erişim kültürünün ve açık inovasyon felsefesinin yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla kuruldu.Teknoloji, araştırma-geliştirme, bilim ve inovasyon konularında kamusal yararı önde tutan dernek, inter-disipliner yöntemler geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir