İçerik ve Sosyal Medya Pazarlamasında 10 Altın Kural

İçerik ve sosyal medya pazarlamasının gücünden yararlanarak ciddi bir şekilde kitlenizi ve müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.


İçerik ve sosyal medya pazarlamasının gücünden yararlanarak ciddi bir şekilde kitlenizi ve müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.

Ancak bu çalışmalara başlarken daha önceden bir deneyiminiz veya fikriniz yoksa zorlanmanız da oldukça olası. Bu aşamada sosyal medya pazarlamasının temellerini anlamak çok önemlidir. Bunlardan en önemli bir kaçını paylaşarak, müşterilerinizi, markanızı ve hizmetlerinizi en iyi şekilde nasıl yönetebileceğinizden bahsedeceğiz.

 1. 1 Kitleyi Dinlemek


  Sosyal medya ve içerik pazarlama çalışmalarında başarı elde etmenin ilk kriteri, dinleme ve az konuşma gerektirir. Hedef kitlenizin nelere önem verdiğini, kendileri için nelerin önemli olduğunu ve tercihlerini öğrenmek için tartışmalara katılın. 

  Ancak o zaman içerik oluşturmak kişilerin hayatlarına değer katmak için yapacağınız çalışmalar konusunda bir fikir edinerek planlama yapabilirsiniz.

 2. 2 Odaklanmak


  Klasik bir satıcı olmaktansa uzmanlaşmak daha iyidir. Güçlü bir marka ve marka imajı oluşturmak amacıyla çok odaklı bir sosyal medya ve içerik pazarlama stratejisi oluşturarak, tüm kitleye hitap edebilirsiniz.

 3. 3 İçerik Kalitesi

  İçerik kalitesinin korunması ve belirli bir standartta tutulması çok önemlidir. 10.000 paylaşım yerine 1.000 paylaşım yaparak, takipçileriniz ile konuşmak, karşılıklı etkileşim kurmak çok daha iyi geri dönüşler almanızı sağlar ve marka değerinize önemli katkılar sağlar.

 4. 4 Sabır


  Sosyal medya ve içerik pazarlamada başarı, bir gecede gelmez! Arada bir hızlı çıkışlar ve yükselişler olsa da uzun süreçte aynı standarları yakalamak ve iyi sonuçlara almak ciddi bir süreç gerektirir ve bu aşamada da sabırlı olmak gereklidir.

 5. 5 Farklı Kanalları Ortak Kullanmak


  Kaliteli içerikler yayınlayarak, takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsanız sadece tek bir platformda değil, Twitter, Facebook, LinkedIn, Blog siteleri vb. birçok platformu aynı anda paralel kullanmak ve tüm bu kanallardan ortak iletişim kurmak gereklidir.


0 Yorum Mevcut

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir