Kamu Siber Güvenlik Zirvesi Ankara’da Gerçekleşecek!


Kamu Siber Güvenlik Zirvesi

Siber güvenlik ile ilgili gelişmelerin ele alınacağı ve tecrübelerin paylaşılacağı Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’ne ilgi çok büyük. Turk-Internet’in haberine göre 18-19 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek olan zirveye kayıt yaptıranların sayısı 1000’e yaklaştı. Zirvede davetli konuşmacıların yanında kamu kurumlarından konusunda uzman kişiler ile siber güvenlik çözümlerini anlatacak olan firmalar ve akademisyenler yer alacak. Başka bir deyişle Zirve tüm paydaşları bir araya getirecek.

Kamu Siber Güvenlik Zirvesi

Kamu kurumlarına yönelik Siber tehdit ve saldırılar her geçen gün çeşitlenerek artıyor.. Bilişim teknolojilerinin en fazla etkilediği kesimlerden biri kuşkusuz kamu kurumlarıdır. Kamu kurumlarının bilişim teknolojilerini yoğun olarak kullanmasıyla birlikte, verilen kamu hizmetleri çeşitlenmiş ve kalitesi de artmıştır. E- hizmetlerin getirdiği kolaylıklar ve kazanımlar yanında bu hizmetlerin üzerinden sunulduğu kamu bilişim sistemleri her gün sayısı ve çeşidi artarak devam eden siber tehdit ve saldırılara da muhatap olunmaktadır. Özellikle kritik altyapılara yönelik siber tehdit ve saldırılar siber güvenliği, milli güvenliğin en önemli bileşenlerinden biri haline getirmektedir.

Bilişimciler siber güvenlik zirvesinde buluşuyor

Siber güvenlik ile ilgili gelişmelerin ele alınacağı ve tecrübelerin paylaşılacağı Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’ne ilgi çok büyük. 18-19 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek olan zirveye kayıt yaptıranların sayısı 1000’e yaklaştı. Zirvede davetli konuşmacıların yanında kamu kurumlarından konusunda uzman kişiler ile siber güvenlik çözümlerini anlatacak olan firmalar ve akademisyenler yer alacak. Başka bir deyişle Zirve tüm paydaşları bir araya getirecek.

KBD ve BGD ortak amaç için birlikte çalışıyor

Zirve ülkemizin iki önemli STK’sı tarafından düzenleniyor. Bir yanda tüm kamu bilişimcilerine dokunan KBD, diğer yanda bilgi güvenliği konusunda on yılı aşkın süredir farkındalık ve eğitim faaliyetleri yürüten BGD. Bu iki güzide STK, kamu siber güvenliğini enine boyuna ele almak için güçlerini bu zirvede birleştirdi.

Son olarak şunu da belirtelim zirveye katılım ücretsiz ancak kayıt zorunlu.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir