RedHat, CoreOs’u 250 milyon $’a Satın Alıyor


RedHat, yerli konteyner çözümleri sunan CoreOs’u 250 milyon $’a satın alacağını duyurdu.

Red Hat’in CoreOs satınalması, müşterilerinin, açık kaynağın sağladığı esneklikle diledikleri ortamda uygulama kurup hizmete almalarını mümkün kurma hedefini daha da ileri bir seviyeye taşıması anlamına geliyor.

CoreOs’un yeteneklerinin, Red Hat’in halihazırda geniş olan Kubernetes ve konteyner tabanlı portföyüyle birleşmesiyle Red Hat, sektörün lider hibrit bulut platformunun modern uygulama işyüklerinde daha çok kullanılmasını ve daha hızlı gelişmesini amaçlıyor.

Red Hat, ürünler ve teknolojilerden sorumlu başkan Paul Cormier satınalma hakkında şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Teknolojinin bir sonraki evrimini, fiziksel, sanal, özel ve genel bulut platformları da dahil olmak üzere  çoklu ve hibrit bulut ortamlarında yer alan konteyner tabanlı uygulamalar belirliyor.  Bu dönüşümün merkezinde Kubernetes, konteynerler ve Linux var. Red Hat gibi CoreOs da  hem bu inovasyonlara güç veren açık kaynak toplulukları açısından, hem de kurumsal sınıf Kubernetes’i müşterilere ulaştırma çalışmaları açısından liderliği elden bırakmamıştır. Bu satın almanın, hibrit bulut ve modern uygulama kurulumları çerçevesinde,  Red Hat için bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz.”

Uygulamalar hibrit ve çoklu-bulut ortamlarına taşındıkça, gitgide daha çok sayıda kurum da bulutlar üzerinde uygulamalar kurmak, hizmete almak ve taşımak için konteyner kullanıyor. IDC ise şuna dikkat çekiyor. “Bulutun yaygınlaşmasında, basitleştirilmesinde ve taşınabilirliğinde önemli ilerlemeler öngörülüyor. Buluta duyulan talep giderek daha da büyürken, kurumlar artık bulut mimarisinin, önümüzdeki yıllarda en büyük bütçe kalemlerinden biri olmasını bekliyorlar. Konteynerlerde kaydedilen gelişmeler, müşterilerin, uygulama platform sağlayıcılarından bulut konusunda yardım istemeleriyle sonuçlanıyor; bu müşterilerin istediği şeyin, genel ya da özel bulutta kullanılabilecek ve mevcut üretim uygulamalarının geçişini yapmak ve genişletmek için konteyner kullanmak olduğu görülüyor.”


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir