Türkiye’nin Yerli İlk Veri Şifreleme Yazılımı Eluvium


Ülkemizde geliştirilen ve ilk yerli veri şifreleme yazılımı Eluvium geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Eluvium şifreleme yazılımı askeri standartlarda 256 bit şifreleme yaparak önemli verilerinize erişimi, üçüncü taraflar tarafından düzenlenmesini ve görüntülenmesini engelliyor.

Veri hırsızlığının önüne geçmek için geliştirilen Eluvium ile artık tamamen yerli bir şifreleme yazılımımızın olması özellikle ülke siber güvenliği açısından dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak bir uygulama.

Eluvium şifreleme yazılımı AES, Serpent, CAST6 ve Twofish gibi güvenilir şifreleme algoritmalarını kullanarak veri güvenliğini sağlayabilmektedir. Ayrıca kombo şifreleme özelliğini kullanarak dosyalarınızın güvenliğini arttırabilirsiniz.

En güzel özelliklerinden bir diğeri ise herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan şifreleme yapabilme ve dosyaların güvenliğini sağlayabilmek. Eluvium‘un diğer özellikleri de yazılımın kendi içinde bulunan güncelleme eklentisiyle gelen güncellemeleri kolayca yükleyebiliyorsunuz ve sahip olduğu dosya koruma modülü hırsızlık gibi durumlarda önlem alabilmenizi sağlıyor. Disk Wipe özelliği diskinizde silinmiş olan dosyaları geri kurtarma ve veri kurtarma işlemleri gibi durumların önüne geçme şansı veriyor. Detaylar için inceleyebilirsiniz: www.cisem.biz


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir