Açık İnovasyon Kampı Hack’n Break İzmir’de Başlıyor


İzmir bu yaz ilki gerçekleşecek olan Hack’n Break ile teknoloji, tasarım, eğitim, çevre ve toplum konularına odaklı, eğlence ve rekabet dolu bir “açık inovasyon” kampına ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında geliştirici, tasarımcı, girişimci ve start-up’lardan oluşan genç, üretken ve yaratıcı bir kitle, hem kültürel aktivitelere katılacak hem de hackathonlarda kıyasıya bir mücadele vererek, fikir ve girişimlerini kurumlarla yatırımcılara sunma imkanı bulacak.

20-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşecek olan Hack’n Break, gerçek hayat problemlerine çözüm üretmek amacıyla, tasarım ve teknoloji yaklaşımlı çözümler geliştirme motivasyonuna sahip, inovatif düşünen, tasarlayan, üreten ve geliştiren farklı disiplinlerdeki insanları, “rekabet” duygusuyla bir araya getirecek.

İzmir’de rekabet dolu bir inovasyon kampı

Bir hafta sürecek ve katılımcılara rekabet dolu anlar yaşatacak olan Hack’n Break’te, aynı zamanda tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteği ile iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek; ardından kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatırım ağı temsilcileri tarafından değerlendirilecek. Bunların yanı sıra gerçekleştirilecek olan sosyal ve kültürel aktiviteler ile hem katılımcılara hem de mentor ve yatırımcılara değerli bir hafta sunulacak.

Yatırımcılar bu yaz tatil rotasını izmirVW Hack’n Break’e çeviriyor

Türkiye ve Avrupa’dan çeşitli sivil toplum kuruluşları, teknoloji grupları, mentor networkleri ve melek yatırım ağları tarafından aktif olarak desteklenen etkinlik, nesnelerin interneti (IoT), elektrikli araçlar, akıllı ev, akıllı şehirler, lojistik, sanal/artırılmış gerçeklik, sinir bilim, robotik, tarım-yiyecek-içecek teknolojileri, oyun ve oyunlaştırma, finans teknolojileri, büyük veri, bulut bilişim gibi inovasyona dayalı çözüm desteğine ihtiyaç duyan alanlarda, yerli ve yabancı şirketlerin sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Pek çok ilki barındıracak olan etkinlikte, çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi sosyal inovasyon konuları merkezde olacak.

Etkinliğe katılım, www.hacknbreak.com adresinden başvuruda bulunanlar arasından seçilen kişi, girişim ve teknoloji start-up’larına davetiye gönderilmesi şeklinde olacak. Kampüs içi konaklama ve yemek imkânı sunulacak olan etkinlikte, sahil şeridinde bulunan kamp alanlarında 300 çadıra kadar ücretsiz konaklama imkânı da sunulacak.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir