CODE:KOBİ Hackathon için başvurular başladı


Akbank ve Vodafone işbirliğiyle düzenlenen KOBİ’lerin sorunlarına dijital çözümler üretilmesine yönelik “Hackathon” için başvurular başladı.

“CODE:KOBİ; KOBİ’ler için büyümenin dijital kodları” konulu Hackathon’da; geliştirici, yazılımcı, tasarımcı profesyoneller ve üniversite öğrencileri KOBİ’lerin işlerini büyütmeleri ve verimliliklerini artırabilmeleri amacıyla e-ticaret, sosyal medya, CRM uygulamaları, tahsilat ve ödeme sistemleri gibi başlıklara odaklanarak dijital çözümler ve uygulamalar tasarlayacak.

Akbank ve Vodafone, “Hackathon ruhunu yaşayacak ve KOBİ’lerin iş süreçlerini kolaylaştıracak inovatif fikirleri olan tüm geliştirici, yazılımcı, tasarımcı profesyonelleri ve üniversite öğrencilerini KOBİ Hackathon’una bekliyoruz” çağrısı yaptı.

Yarışmanın birincisi olan takıma 10.000 TL ve takımdaki herkese iPhone 7, ikinci takıma 7.500 TL ve takımdaki herkese Apple Watch Series 2, üçüncü takıma da 5.000 TL ve takımdaki herkese iPad Mini 4 verilecek. Hackathon’a katılmak için, www.codekobi.com adresindeki başvuru formunu 12 Aralık 2016’a kadar doldurmak yeterli olacak.

Hackathon’un 48 saat sürmesi planlanıyor

Akbank ve Vodafone işbirliğiyle gerçekleştirilecek Hackathon etkinliğine 3 ya da 4 kişiden oluşacak takımlar katılabilecek. Bireysel katılım olması halinde bu kişiler belirlenecek takımlara dahil edilecek. Yarışmacı takımlar “proje demosu”nu 48 saat sürmesi planlanan Hackathon süresince yazacaklar. Önceden geliştirilmiş ürünler yarışma değerlendirme kapsamı dışında kalacak. Hackathon yarışması süresince yazılım geliştirmek için kullanılacak araçlar, Akbank APİ’leri katılımcılara sunulacak ve yarışma başlamadan önce bu araçların kullanımı ile ilgili eğitim verilecek. Ayrıca teknik destek ekibi ile etkinlik boyunca yarışmacılara mentorluk hizmeti de sunulacak. Takımlar her biri konusunda uzman ve iş dünyasında üst düzey yöneticilik yapmış jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncüsü seçilecek.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir