Google Sitenizi Güvensiz Olarak İşaretleyebilir!


Secure Connection Illustration with Green Padlock Icon. Connection Safety Concept.

Google’ın SSL sertifikası olan HTTPS‘li sitelere verdiği önem ve öncelik bilinen bir gerçek. Son 1 yıl içerisinde SSL sertifikası olan sitelere arama sonuçlarında öncelik tanıyacağını ve daha üst sıralarda listeleyebileceğini de duyurmuştu. Natro, bugün müşterilerine bu duruma özel yaptığı kampanya ile Comodo PozitiveSSL ürününde %66 indirim yaparak 29.99$ ‘dan 9.99$ ‘a çektiğini duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda resmi Google Blog sayfasından yapılan duyuruya göre 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle yayınlanacak olan Chrome 56 güncellemesi ile birlikte;

  • Üyelik sistemi, şifreli giriş
  • Kredi Kartı formu

vb. sayfalar içeren web sitelerinde SSL Sertifikası yoksa, güvenlik uyarısı vererek kullanıcıları ilgili sitenin/sayfanın güvensiz olduğu konusunda uyaracak. Bununla ilgili yayınlanan örnek ekran görüntüsü ise şu şekilde;

Google Güvensiz Site

Bu durumun, şifreli, üyelik sistemli ve online ödeme gibi sayfaları bulunan siteleri etkileyeceği dikkat çekiyor. SSL sertifika fiyatlarının giderek düştüğü günümüzde, siz de web sitenizin Google sıralamasında öncelikli olmasını ve 1 Ocak 2017 tarihinde güvensiz site olarak işaretlenmemesi için hemen bir SSL Sertifikası satın alabilirsiniz. Bu konuda Natro Hosting‘in bugün müşterilerine yaptığı kampanya ile Comodo PozitiveSSL ürününde %66 indirim yaparak 29.99$ ‘dan 9.99$ ‘a çektiğini duyurdu. Üstelik SSL siparişi geçerken ekstra statik IP siparişi geçmenize ve ücret ödemenize de gerek kalmadan.

cPanel ‘den CSR kodu üreterek hemen 9.99$‘a SSL Sertifikası siparişinizi geçebilirsiniz. (KAMPANYADAN YARARLANMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN)

cPanel’de CSR kodu nasıl üretilir?

Natro Cloud Panel üzerinden cPanel’e erişerek “SSL/TLS” menüsüne giriyoruz.

csr1

Sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda; “Sertifika İmza İstekleri (CSR)” linkine tıklamanız gerekiyor.

csr2

Son olarak açılan sayfada ise, “Etki Alanları” kısmına alan adınızı yazmanız gerekiyor ve altında yer alan; Şehir, Ülke, Eyalet ve Şirket kısımlarını doldurmanız gerekiyor. Şirket kısmına yazacağınız isim web sitenizin adı olmalıdır. SSL sertifikası detaylarında buraya yazdığınız isim görüntülenecektir. Geriye kalan alanları doldurmak zorunda değilsiniz. En alt kısımda yer alan “Oluştur” butonuna tıkladığınızda CSR kodunuzu alabilir, Natro’da sipariş aşamasında istenen alana yapıştırarak SSL sertifikanızı satın alabilirsiniz.

csr3

Bu konuda sorularınız varsa alt kısımdan yorum ekleyerek bizimle paylaşabilir, yanıt alabilirsiniz.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir