Google’ın Yeni Web Sitesi Test Aracı Yayınlandı!


Google web tasarımcılar ve geliştiriciler için, web sitelerinin test edilebileceği yeni web site test aracını yayına aldı.

Öncesinde PageSpeed Insights olarak hizmet veren servisin yanı sıra artık “testmysite.thinkwithgoogle.com” adresinden erişilebilen test aracı ile basit ve hızlı bir şekilde test işlemlerini gerçekleştiriyor.

Bu testler web sitesinin mobil cihazlarda nasıl bir performans sergilediğini tespit ediyor. Google ayrıca bu araç dışında diğer site analiz araçlarını da yayına aldı. Bunlardan birisi de daha önceden de yayında olan PageSpeed Insights servisi.Bu servisler dışında PageSpeed Tools ve Mobile-Friendly Test ararçlarına da göz atabilirsiniz.

Yeni web site test araçları ve geçtiğimiz günlerde duyurulan AMP projesi, Google’ın yapısını mobil platformlara daha fazla uyarlamak üzere çalışmalar yaptığı gözlemleniyor. Bu sayede web sitelerinin mobil platformlarda belirli standartları yakalamasına yardımcı olmanın amaçlandığı ve bu sayede Google’ın mobil reklamlardan daha fazla gelir elde edebileceği sonucu da öne çıkıyor.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir