IBM, iki kod setini ve geliştirme varlıklarını ücretsiz olarak yayınladı


1
1 point

IBM, yapay zeka, blockchain, mikroservisler, analitik, veri bilimi, nesnelerin interneti, devops, konteynırlar, bulut, Java, Python ve sanal gerçeklik uygulamalarının kodlama sürecini hızlandırmak için tasarlanmış 120’den fazla açık kaynak kod kalıbı sunmaya başladı.

IBM Kod Kalıpları, GitHub repoları, dokümantasyon ve kaynak kodları, mimari diyagramları, süreç akışları ve yeniden kullanılabilir kodun gözden geçirilmiş paketlerini içeriyor. Dolayısıyla geliştiriciler binlerce kod temelini ve dokümantasyonu taramak zorunda kalmayacaklar. Kalıplar ücretsiz şekilde erişilebiliyor.

IBM ayrıca bot geliştiricileri için bir kaynak alışverişi oluşturdu.

Bot Asset Exchange’in özellikleri

IBM ayrıca bu, botların geliştirilmesinde kullanılacak alana özgü iletişim mantığı sağlayan kurumsal Bot Asset Exchange’i de tanıttı. Geliştiriciler, bu varlıkları, botlar, chatbotları, IoT uygulamaları ve sanal gerçeklik sistemleri oluşturmak için kullanabilecekler.

Paketleri nereden indirebilirim?

IBM kod kalıplarını IBM Developer Works‘tan indirebilirsiniz. Bot Asset Exchange varlıklarını ise buradan indirebilirsiniz.


Hosting Dergi
Hosting Dergi, Türkiye web hosting sektörüne dair en güncel haber, röportaj ve içeriklerin yer aldığı aylık online dergi yayınıdır.

0 Yorum Mevcut

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NatroSite ile Web Sitenizi Hemen ÜCRETSİZ Oluşturun! | Üstelik .SITE Domain HEDiYE!HEMEN SAHİP OL
+ +