Zorlu Holding, Hayallerini Kodla Etkinlikleri ile 420 Çocuğa Kodlama Eğitimi Verdi


Zorlu Holding, dünyada ve ülkemizde hızla devam eden dijital dönüşümü desteklemeye devam ediyor. Avrupa Kodlama Haftası kapsamında 3 gün süren “Hayallerini Kodla” etkinlikleri ile çocukların erken yaşta bilgisayar ve yazılım dünyasındaki temel eğitimleri almasına destek olan Zorlu Holding, bilişim teknolojileri, internet güvenliği ve temel kodlama eğitimleri düzenledi.

Ülkemizde teknolojiyi sadece tüketen değil, aynı zamanda üreten nesillerin yetişmesine ve Türkiye’nin teknoloji üreticisi olarak uluslararası arenada yer almasına katkı sağlama hedefiyle düzenlenen “Hayallerini Kodla” etkinliği Zorlu Holding ve Code.org Türkiye sorumlusu Robincode işbirliği ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 18, 20 ve 21 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Çocuklar dijital dünyadaki temel yetkinliklerini geliştirdi

9-13 yaş grubunda 34 okuldan katılan avantajlı ve dezavantajlı olmak üzere toplam 420 öğrencinin ağırlandığı eğitimlerde, programlama ile algoritmik düşünce sistemi geliştirilerek, bilgisayar bilimleri konusunda farkındalık kazanıldı. 3 gün süren etkinlik kapsamında çocuklar, Europe Code Week 2016 kapsamında tr.code.org üzerinden “Hour of Code Minecraft” etkinliği ile programlama yaptı. Minecraft oyununu kendileri programlayan öğrenciler, dijital dünyadaki temel yetkinliklerini geliştirme imkanı buldu.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir