Citrix, Cloud ve CDN Hizmetleri Sunan Cedexis’i Satın Aldı!


Yatırım

Citrix, işletmelerin bulut yolculuklarını hızlandırmaya yardımcı sektör lideri olarak, ağ kaynaklarının uygulama merkezli yönetimiyle ilgili yenilikler yapmaya devam ediyor. Citrix, son olarak Cedexis’i satın aldı.

Cedexis, açık bulutlar, veri merkezleri, CDN’ler ve ISS’lerdeki trafik akışını dinamik olarak optimize eden gerçek zamanlı, veri odaklı bir hizmet. Cedexis teknolojisi, dünya genelinde düzinelerce CDN ve yüzlerce veri merkezi ve POP noktasını akıllı bir şekilde yönlendiriyor.

Müşteriler Citrix’in sektör lideri ağ yeniliklerini Cedexis teknolojisi ile birleştirerek; son kullanıcılarına üstün bir deneyim sunabilecekler. İster business to employee (B2E), ister business to business (B2B) ya da business to customer (B2C) uygulamalarında olsun, işletmeler IT’nin bulut ve ağ maliyetlerini düşürerek daha verimli son kullanıcı etkileşimi, daha yüksek çalışma alanı üretkenliği ve altyapı verimliliği sağlayabilecekler. Citrix ve Cedexis’in birleşmiş gücü, Cedexis’in dinamik ve programlanabilir akıllı trafik yönetim teknolojisi sayesinde hibrit ve çoklu bulut ortamlarında uygulama performansını önemli ölçüde artıracak.

Bu satın alma, Citrix’in güvenlik ve performansa yönelik güvenli dijital çevre (SDP) yaklaşımını daha da önemli kılıyor. Hibrit ve çoklu bulut ortamlarındaki mikro servislerin sağladığı modern dağıtımlı uygulamalarla Citrix, artık son kullanıcıların etkileşimine yönelik altyapı düzenlemesini ve gerçek zamanlı uygulanabilir bilgiler sunma olanağı sağlayan dinamik, gerçek zamanlı, akıllı trafik yönetimi sağlayabilecek. Citrix, farklı ağ yollarındaki yük ve gecikmeye bakılmaksızın yüksek kaliteli bir deneyim sunabilecek.

Cedexis, Citrix’in müşterilere ağ performansı hakkında daha derinlemesine gerçek zamanlı bilgi sunma kabiliyetini genişletiyor ve çoklu bulut ortamlarındaki uygulamalar için akıllı trafik yönlendirme sağlıyor. Citrix bu satın alımla, bulut yolculuklarını giderek hızlandıran müşterilere daha fazla esneklik ve seçenek sunabilecek. Citrix, kullanıcı telemetri verilerine dayanan gerçek zamanlı trafik yönlendirmelerinin yanı sıra, uygulamaları ve ağ oluşturma koşullarını dinamik olarak ayarlayan ileri düzey analitik ve analizleri IT’ye sağlayacak. Bu, operasyonel performansı artıracak ve tüm hibrit ve çoklu bulut kurulumlarında iş sürekliliği sunacak.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir