Türkiye’nin En Büyük Hacking Yarışması CTF Başlıyor


CTF yarışmasında siber güvenlik uzmanlarını buluşturacak bu etkinlik, Türkiye’de siber güvenlik alanında yapılmış en kapsamlı yarışmalardan biri olacak.

Siber Güvenlik alanındaki büyük yatırımlarıyla dikkat çeken Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (STM), Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliklerinden birine imza atıyor.20 Ekim’de Wyndam Otel’de düzenlenecek olan ‘Bayrağı Yakala’ (Capture the Flag – CTF) etkinliği; kamu, üniversiteler ve özel sektörün siber güvenlik uzmanlarını yarıştıracak. Yarışmada çok sayıda siber güvenlik uzmanı kıyasıya bir mücadele verecek. STM, bu yıl ikincisi düzenlenen CTF’in,Türkiye’de bu alanda yapılmış en kapsamlı yarışmalardan biri olmasını ve geleneksel hale gelmesini hedefliyor.

Siber güvenlik profesyonellerini bir araya getirecek olan CTF’de yarışmacılar, etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, Wi-Fi gibi konularda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bularak yarışmayı kazanmaya çalışacak ve bu sayede kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Birincinin 10.000 TL para dönülü alacağı yarışmada ikinci 7.000 TL, üçüncü ise 5.000 TL ödül alacak.

Katılımın ücretsiz olacağı ve bu yıl kurumları temsilen oluşturulan takımlar yanında bağımsız ekiplerin de yarışa dahil olmasına imkân tanınacağı CTF’de; siber güvenlik konusunda geniş bir yetenek grubunun ortak bir çatı altında bir araya gelmesi ve bu alandaki bilgi paylaşım ağının oluşturulması amaçlanıyor. Dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verileceği ‘Bayrağı Yakala’ yarışmasında, katılımcılar kurumsal veya bireysel olarak kendi siber güvenlik kabiliyetlerini deneyerek eksiklerini detaylı bir şekilde görme imkânına sahip olacak. CTF, bireysel katılımcılarla birlikte üniversite öğrencilerine de siber güvenlik alanında çalışan firmalara ve kamu kuruluşlarına kendilerini gösterme şansı verecek.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için: www.ctf.stm.com.tr


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir