Türkiye’nin ilk Enterprise Blockchain Hackathonu; Blockfellow


Türkiye’nin ilk Kurumsal Blockchain Hackathon’u, 23-24 Şubatta İstanbul’da gerçekleşiyor. 2018 yılı boyunca Blockchain teknolojileriyle ilgili onlarca eğitim veren Blockfellow, Şubat ayında yapacağı etkinlik ile bu alana ilgili firmaları, yetenekli öğrencilerle bir araya getirecek.

Blockchain ile kriptoparalar arasında ki fark daha net anlaşıldıkça, kurumlar özelinde blockchain teknolojisine olan ilgi ve yatırımlarda hızlandı. Etkinliğin amacı, bu alana ilgi duyan firmaların sektör özelinde gerçekleştirmek istedikleri blockchain uygulamalarına ortam sağlamak. Finanstan enerjiye, lojistikten sağlığa kadar 10 farklı sektörde case sunumlarının yapılacağı etkinlik, bu fikirlerin uygulayıcısı olmak isteyen firmalar için oldukça verimli geçecek.

Blockfellow, 3 ay önce başlattığı eğitim programıyla 15 üniversitede binlerce öğrenciyi blockchain alanında ücretsiz eğitti. Uluslararası platformlarda teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla tanınan, aynı zamanda Blockfellow’un kurucusu Kemal Apaydın, ülkemizin blockchain alanında bir fırsat yakalayabileceğinin altını çiziyor. “Farkındalığı yüksek, girişimci ruha sahip öğrencilerimiz var. Onları sektör trendleri doğrultusunda eğiterek, kurumlarla bir araya getirmeliyiz.” sözleri ile bu alanda eğitim çalışmalarının artması gerektiğine dikkat çekiyor. 

Kemal Apaydın

Türkiye ve Dünya’da sektöründe lider 20+ firmanın partner olarak yer aldığı Türkiye’nin İlk Enterprise Blockchain Hackathon’u Blockfellow, alanında uzman 50’ye yakın mentor tarafından da destekleniyor. Etkinliğe katılım özel davetli listesi ile sınırlı tutuluyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi için https://blockfellow.com/hackathon web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir