Türkiye’nin ilk Test Otomasyon Hackathon’u Başlıyor


Keytorc tarafından düzenlenen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Test Otomasyon Hackathon’u için başvurular başladı. Konunun uzmanlarının yanı sıra öğrencilerin de katılımına açık olan etkinlikte önde gelen şirketlerin yöneticileri jüri olarak görev yapacak

Yazılım testi alanında danışmanlık hizmetleri sunan Keytorc, sektörüne değer katan etkinliklerine devam ediyor. Türkiye’nin ilk test hackathon’unu gerçekleştirmeye hazırlanan Keytorc, bu alanda dünya genelinde çok az sayıda bulunabilen bir konsepti ülkemize taşıyarak, konunun meraklılarına önemli bir fırsat sunuyor.

Test otomasyon uzmanlarının ve konuya ilgi duyan öğrencilerin ücretsiz olarak katılabildikleri ve bir web uygulaması üzerinde yeteneklerini sergileyecekleri etkinliğin başvuruları 18 Ekim 2016 tarihinde sona erecek. Etkinlik 9 Kasım 2016’da gerçekleşecek.

Önde gelen şirketlerden yöneticilerin jüri olarak görev yapacakları Test Otomasyon Hackathon’ununda ekipler Java, C#, Python, Ruby gibi dillerin kullanımında ve belirtilecek kriterler doğrultusunda kendi araç setlerini oluşturmakta özgür olacaklar. Katılımcılar başta Selenium Webdriver olmak üzere birçok farklı aracı kullanabilecekler.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir