Red Hat OpenShift, ödüle layık görüldü!


Red Hat’in konteyner uygulama platformu; veritabanı, dil ve uygulama yığınlarındaki çeşitliliğiyle yılın en iyi araç ve teknolojileri kategorisinde iki yıl üst üste ödül sahibi oldu.

Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat’in (NYSE: RHT)  bulut uygulama platformu OpenShift, Infoworld – Yılın Teknolojisi etkinliğinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül kazandı. Bu ödüller her yıl InfoWorld Test Merkezi editörleri ve eleştirmenleri tarafından incelenip seçilerek, BT alanında yılın en iyi ve en yenilikçi ürünlerine veriliyor. Geçtiğimiz yıl InfoWorld tarafından test edilen ürünler arasından  seçilen OpenShift, bu ödülü iki yıl üst üste kazanan ilk bulut uygulama platformu olarak dikkat çekiyor.

OpenShift, 2015’te hızla ivme kazanan bir platform. Sektörün ilk açık kaynak, web ölçeğine uygun, kurumsal konteyner uygulama platformu olarak ortaya çıkan  OpenShift Enterprise 3, Docker formatındaki Linux konteynerlerini, Kubernetes orkestrasyonu ve Red Hat Enterprise Linux 7’nin sektör lideri yeteneklerini birleştiriyor. Bugün dünyanın önde gelen şirketleri dahili bulutlarını kurmak, her ölçekte online uygulamalarını çalıştırmak ve operasyonal etkinlik kazanmak için OpenShift kullanıyor. Örnekler arasında İsviçre marketlerinden Amerikan kredi puanlama ajansı  ve Norveçli finans kurumu yer alıyor. Küresel seyahat teknoloji sağlayıcısı  ise  self-servis, otomatize bulut platformunu OpenShift Enterprise ile kurdu.

Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin, “Arka arkaya iki yıl InfoWorld-Yılın Ürünü ödülünü aldığımız için gurur duyuyoruz. 2015’de tanıttığımız OpenShift 3 platformuna yaptığımız ilaveler, müşterilerimizin konteyner ve uygulama kurulumlarını daha da ileri bir seviyeye taşıyarak en yeni konteyner ve orkestrasyon teknolojilerine erişmelerini sağlamaktadır. Müşterilerimizin OpenShift’in yeni genel bulutunun avantajlarından sağladığı faydaları görmek için sabırsızlanıyoruz” diyor.

Red Hat, 2015’in başlarında OpenShift Commons topluluğunu tanıtarak, OpenShift’in güçlü açık kaynak komünitesini, açık kaynak model kullanarak uygulama platform inovasyonlarına odaklanan teknoloji topluluklarına, organizasyonlara ve ekosistem ortaklarına açtı. 2015 yılının haziran ayına gelindiğinde OpenShift Commons üye tabanını üçe katladı; bugün 170’i aşkın müşteri, katkı sağlayıcı, ortak ve hizmet tedarikçisi var. 2015 yılının aralık ayında ise Red Hat, genel bulut kullanan BT kurumları için özel olarak hazırlanmış OpenShift Dedicated ile genel bulut alanındaki ismini pekiştirdi. OpenShift Dedicated platformu kullanıma sunulduktan kısa bir süre sonra genel bulutunu genişleterek Google Cloud Platform’a erişim sağladı ve bu platformun güçlü hizmetlerine ilave olarak kurumların Kubernetes ve OpenShift yatırımlarının desteklemelerini sağladı.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir