Red Hat’te CFO Değişikliği


Red Hat Başkan Yardımcısı, Faaliyetler ve Mali İşler Müdürü Frank Calderoni, 2017 yılının ocak ayı sonlarından itibaren geçerli olmak üzere görevinden ayrılacağını ve bir başka şirkette yönetim

Frank Calderoni

kurulu başkanlığı (CEO) görevini kabul ettiğini bildirdi. Calderoni, resmi olarak ayrılana dek bu süreçte Red Hat’e geçici olarak destek vermeye devam edeceğini de belirtti. Başkan ve CEO Jim Whitehurst Red Hat yönetim kurulu ile alınan karar uyarınca Calderoni’nin istifasının ardından, Finans ve Muhasebeden sorumlu  Başkan Yardımcısı Eric Shander’ın CFO olarak bu görevi kalıcı olarak yürütmesi yolunda plan yaptıklarını açıkladı.

Jim Whitehurst, “Bugüne dek Red Hat’e verdiği katkılar  ve şirketimizin yararlanacağı zengin iş fırsatlarının hazırlanma sürecinde gösterdiği destek için Frank’e içten teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Frank Calderoni ise “Bana, Red Hat ekibinin bir parçası olma fırsatı veren dünya genelindeki tüm iş arkadaşlarıma teşekkür ederim” diyerek şöyle devam etti: “Kurmayı başardığımız liderlik ekibiyle ne kadar gurur duysam azdır. Şirketin sürekli büyümesini sağlayan, güçlü bir operasyonel ve finansal temel kurmayı başardık. Red Hat sıradışı bir şirkettir ve BT sektöründe  yaşanan geniş kapsamlı dönüşüme destek verme kabiliyetine sahip şirketler arasında çok iyi bir yere sahiptir.”


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir