VMware, vSphere, Virtual SAN ve vRealize Solutions’ın Yeni Sürümlerini Yayınladı


vmware

VMware vSphere 6.5 basitleştirilmiş müşteri deneyimi, kapsamlı dahili güvenlik, modern ve konteynerlenmiş uygulama desteği özelliklerini sunuyor. VMware vRealize Automation 7.2 konteyner yönetimi işlevini sunarken Microsoft Azure ile de entegrasyon sağlıyor.

VMware, Inc. (NYSE: VMW), bugün gerçekleşen VMworld® 2016 Europe etkinliğinde, BT operasyon ekiplerinin, geleneksel ve modern uygulamalarını daha verimli çalıştırmalarını, yönetmelerini ve korumalarını sağlayan lider hesaplama, depolama ve bulut yönetimi çözümlerinin yeni sürümlerini gün yüzüne çıkardı. VMware vSphere®, VMware Virtual SAN™ ve VMware vRealize® Automation™ çözümlerinin yeni sürümleri konteyner desteği sunarak geliştiricilerin daha üretken olmasını, BT ekiplerinin de üretimdeki konteynerlenmiş uygulamalarını daha kolay çalıştırmalarını sağlıyor.

Yeni sürümler, müşterilerin bulut ve cihazlardaki uygulamalarını ortak bir işletim ortamında çalıştırma, yönetme, bağlama ve güvenceye almalarını sağlayan VMware Cross-Cloud Architecture™’ı da daha ileri bir noktaya taşıyor. VMware Cloud Foundation, VMware’in ölçeklenebilirliği yüksek hiper bütünleşik yazılımlarını (VMware vSphere ve VMware Virtual SAN) dünyanın önde gelen ağ sanallaştırma platformu VMware NSX® ile birleşik bir SDDC platformunda bir araya getiriyor. Bu platform, VMware SDDC Manager’ın dahili yaşam döngüsü otomasyon becerileri sayesinde kolay kuruluyor ve işletiliyor.

VMware Yazılım Tabanlı Veri Merkezi Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raghu Raghuram, konuyla ilgili şu görüşü paylaşıyor: “Kurumlar, dijital dönüşüme giden yolda uygulama kurulumunu hızlandırmak ve kurumsal çevikliği artırmak için hibrit bulut ortamlarına güveniyorlar. Çözümlerimizin yeni sürümleri, konteynerlenmiş uygulama desteği ve basitleştirilmiş operasyonlar gibi faydaları müşterilerimize sunacak. Yeni sürümler, Cross-Cloud Architecture çözümümüzün müşterilerimizin, hibrit bulutlarını dağıtıma açmalarını kolaylaştırma adına yapı taşı görevini görecek.”

VMware vSphere 6.5: modern uygulamalar için yeni nesil altyapı

VMware vSphere 6.5, artırılmış otomasyon ve yönetim becerileri, kapsamlı dahili güvenlik ve konteynerlerin de aralarında bulunduğu yeni uygulama tiplerine destek gibi özellikleriyle müşterilere daha basit bir deneyim sunacak. Çözüm yeni becerileriyle birlikte müşterilere 3D grafiklerden büyük veriye, bulut yerlisinden konteynerlenmiş makine öğrenimine ve bir servis olarak yazılıma kadar değişen geleneksel ve modern uygulamalaları destekleyen birleşik bir platform sunuyor. Yeni sürümün özellikleri şöyle:

 • VMware vCenter Server® Appliance, vSphere ortamları için basitleştirilmiş bir yapı taşı olarak, kilit öneme sahip işlevleri tek bir sanal cihazda toplayacak ve bu yönüyle operasyonel karmaşıklığı azaltan bir yönetim yaklaşımı getirecek. Müşteriler daha kolay yamalama, yükseltme, yedekleme ve felaket kurtarma olanaklarına kavuşurken mevcut vCenter Server ortamlarının hem ölçeği hem de performansı iki kata kadar artıyor.
 • REST API’leri, sanal altyapı üzerinde daha fazla kontrol ve otomasyon oluşturarak hem BT hem de geliştirici deneyimini daha iyi bir noktaya taşıyor.
 • HTML5 tabanlı yeni VMware vSphere Client kullanıcıların günlük operasyon ihtiyaçlarını karşılayacak bir modern ve yerel araçla yönetici deneyimini basitleştiriyor.
 • Sanal makine seviyesinde şifreleme sunan yeni VM Şifreleme yetkisiz veri erişimini engelleyerek atıl veriyi ve VMware vMotion® ile taşınan sanal makineleri koruma altına alıyor.
 • Yeni güvenli başlatma özelliği onaysız değişikliklerin yanı sıra vSphere ortamlarına yetkilendirilmemiş bileşenlerin yüklenmesini önlüyor. –
 • VMware vSphere Integrated Containers™ BT operasyon ekiplerinin Docker uyumlu bir arayüzü uygulama ekiplerine sunarak, vSphere müşterilerinin, mevcut altyapılarını yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan konteynerler kullanarak işlerini dönüştürmelerine imkân tanıyor.

VMware Virtual SAN 6.5: Hiper bütünleşik altyapılar için toplam sahip olma maliyeti azalıyor

VMware, Virtual SAN 6.5 ile, sektör lideri hiper bütünleşik çözümünü hızla güncellemeyi sürdürüyor. Virtual SAN 6.5, şirketin üç yıldan kısa sürede yayınladığı beşinci sürüm oldu. Yeni sürüm, konteynerlere ve fiziksel iş yüklerine destek sunarak toplam sahip olma maliyetinde yüzde 50 ek tasarruf sağlayacak. Yeni sürümün özellikleri şöyle:

 • iSCSI Desteği, Virtual SAN belleğini, Failover Clustering’li Microsoft SQL gibi fiziksel iş yüklerine yönelik bir iSCSI hedefi olarak sunacak.
 • Konteyner Desteği: Virtual SAN VMware vSphere entegre konteynerler aracılığıyla konteynerlenmiş uygulamalar için istikrarlı bir veri katmanı oluşturacak.
 • Yeni çift nodlu doğrudan bağlantı işlevi Virtual SAN sistemleri arasında dağıtıcı/dönüştürücü ihtiyacını ortadan kaldırarak altyapı maliyetlerini site başına yüzde 15 ila 20 oranında azaltacak.
 • REST API’lar ve Genişletilmiş PowerCLI, bulut benzeri esneklik ve Virtual SAN ortamları için yönetim sağlayarak müşterilerin tepkiselliğini artıracak.
 • 512e sabit disk sürücüler ve katı hal diskleri: 512 bayt benzetimli disk sürücülerine yönelik destekle yüksek kapasiteli sürücülerin desteklenmesi sağlanacak.

VMware, 2016’nın dördüncü çeyreğinde Virtual SAN Standart Sürüm paketini güncelleyerek temel seviyede tamamı flaş konfigürasyonlara destek sunacak ve böylelikle müşterilerin, depolama sistemlerinde toplam sahip olma maliyetlerini azaltacak. VMware, yeni vSAN sertifikasyon programını da duyurdu. Program, müşterilerin dosya servisleri ve veri korumasına yönelik çözüm ortağı bulma sürecini hızlandıracak. Dell EMC, NetApp ve Nexenta gibi dosya servisi iş ortaklarının yanı sıra Commvault, Dell EMC, Veeam ve Veritas da programa dahil olan belli başlı veri koruma iş ortakları arasında bulunuyor. Bununla birlikte VMware, vSphere Virtual Volumes™ 2.0’ı da duyurdu. Çözüm, dizilim replikasyonuna yerel desteğin yanı sıra Oracle Database gibi iş açısından kritik uygulamalara destek gibi becerilerle kurumların uyum süreçlerini geliştirecek.

VMware vRealize: Azure ve konteyner desteğiyle kullanım kolaylığı sağlıyor

VMware, bulut yönetim platformuna bir dizi güncelleme getirdi. Bunların arasında vRealize Automation ve vRealize Log Insight™’ta yapılan önemli iyileştirmeler yer alıyor. VMware vRealize Automation 7.2, Microsoft Azure’nin yanı sıra yeni konteyner yönetim becerilerine destek sunarak geliştirici ve BT ekiplerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek. Yeni sürümle birlikte BT ve yazılım geliştirme departmanları birleşik servis taslaklarını kullanarak, uygulama merkezli ağ ile entegre çok seviyeli uygulama sürecini basitleştirebilecekler. Güvenlik ise Microsoft Azure’nin yanı sıra Amazon Web Services (AWS), VMware vCloud® Air™ ve  vCloud Air Network™gibi halihazırda desteklenen bulut platformlarına taşınacak. Yeni sürüm, ölçeklenebilirliği yüksek ve hafif konteyner yönetim portali Admiral™’nin son sürümünü de içerisinde barındıracak.

VMware Bulut Servisleri: Kurumlar için yeni hibrit bulut çözümleri 

Bulut kullanımını artıran önemli faktörler arasında felaket kurtarmanın bir servis olarak sunulması bulunuyor. VMware vCloud Air Network,  kısa bir süre önce VMware vCloud Availability™ for vCloud Director®’ı 100’den fazla ülkedeki 4.000’in üzerinde bulut sağlayıcıya sundu. VMware bugün de kurumlar için özel tasarlanan yeni vCloud Air felaket kurtarma çözümünün beta sürümünü sundu. Yeni sürüm, bulut ortamına özel güvenlik sunuyor ve SD-WAN teknolojileriyle optimize edilmiş, doğrudan vSphere’e entegre edilebilen bir replikasyon çözümünü de beraberinde getiriyor.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir