Western Digital, WD Black PCIe Katı Hal Sürücülerini Tanıttı


Western Digital Corporation, WD markalı ilk istemci PCIe SSD’leri olan yeni WD Black® PCIe katı hal sürücülerini (SSDs) duyurdu. En son duyurulan WD Blue® ve WD Green® SATA SSD’leri tamamlayan bu yeni SSD’ler, şirketin PC ve iş istasyonları için ürettiği endüstrinin lider sabit diskleri ile birlikte neredeyse tüm uygulamalar için tam bir WD depolama cihaz portföyünü oluşturuyor.

WD Black PCIe SSD, şu anki SATA SSD’lere kıyasla üç kat daha fazla ardışık okuma hızı sunan PCIe Gen3 x4 NVMe-tabanlı SSD performansına sahip. 256GB ve 512GB kapasiteleri ile bu SSD, yüksek kapasiteli bir hard disk ile birlikte kullanılarak önyükleme sürücüsü olarak kullanılabileceği gibi geleceğe hazır bir PC toplarken birincil depolama olarak da kullanılabiliyor. Yeni WD Black PCIe SSD’yi kullanan tüketiciler; sistem açılışında, yoğun okuma gerektiren oyun ve uygulamalarda veya sistem kapanışında SATA SSD’lere kıyasla 10 saniyeden daha fazla performans artışını fark edebilir.

Konuyla ilgili açıklama yapan IDC Başkan Yardımcısı Jeff Janukowicz, “NVME PCIe-tabanlı SSD kullanımının 2017 ve önümüzdeki yıllarda artmasını bekliyoruz. Geniş bir ekosisteme sahip ve uyumluluk testinden geçmiş WD Black PCIe SSD gibi ürünler, müşterilere SATA SSD’lere kıyasla çok ciddi bir performans artışı sunacak, geleceğe hazır sistemler kurmaları ve bu amaçla güncellemeler yapmaları için kolay bir çözüm olarak öne çıkacak.” dedi.

PCIe  performansına sahip daha yeni PC konfigürasyonları için uyumlu ve güvenilir bir çözüm olan WD Black PCIe SSD; ayrıca PC’lerinde performansa önem verenler, daha fazla sistem ihtiyacı duyan oyun ve VR uygulamaları için de ideal bir depolama çözümü. WD Black PCIe SSD, SATA SSD’lere kıyasla üç kattan fazla ardışık okuma performansı, endüstride lider 1,75 milyon saat MTTF ve WD Functional Integrity Testing (F.I.T.) Lab sertifikası sunuyor. WD Black PCIe SSD,  tutarlı performans ve düşük güç tüketimi için NVMe şartlarından da öte termal ve güç yönetim algoritmaları ile tasarlandı.

Tüm WD SSD’lerde olduğu gibi WD Black PCIe SSD’ler de ücretsiz, indirilebilir WD SSD Dashboard yazılımı ile birlikte geliyor. Bu yazılım sayesinde sürekli performans ve kapasite takibi ve firmware güncellemeleri yapılabiliyor.

Western Digital’in İstemci SSD Cihaz İşleri Birimi Kıdemli Direktörü Eyal Bek açıklamasında, “Her nesilde bir kez olan bir değişimin ortasındayız. WD Black PCIe SSD, dünya genelinde müşterilerimize güvenilirlikten endişe duymadan performans artışı sunuyor. Bunun, SATA’dan PCIe’ye dönüşümü daha da hızlandıracağını düşünüyoruz. Western Digital, müşterilere HDD, SSD, SATA veya PCIe form faktörlerinde piyasadaki tüm segmentler için tam depolama portföyü sunacak eşsiz bir konuma sahiptir.” dedi.

Western Digital’in Güney Asya, Orta Doğu ve Afrika Bölgelerinden Sorumlu Kıdemli Satış Direktörü Khwaja Saifuddin ise “Western Digital olarak her zaman inovasyona önem veriyor ve bu yönde ürünler geliştiriyoruz. Ürünlerimiz performansı artırırken aynı zamanda kullanıcı dostu kolay kurulumları ile de dikkat çekiyor. WD Black PCIe katı hal sürücülerimiz NVME kullanımını yaygınlaştıracak ve böylece depolama alanında teknoloji dünyasını yeni bir geleceğe taşıyacak.” şeklinde konuştu.

Asus’un Anakart İş Birimi ve Yeni Ürün Planlama Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Hsieh ise şunları söyledi: “Asus kendisini gelişmiş teknolojilere ve inovasyonda liderliğe adamıştır. WD ve Asus olarak müşterilerimizin sorunsuz kurulum yapabilecekleri ve kullanabilecekleri performansı sunan WD Black PCIe SSD için yakın bir şekilde birlikte çalıştık. En son Asus anakartları ve WD Black PCIe SSD’ler, oyuncuların oyunlarının yüklemesini beklemek yerine kazanmaya odaklanmalarını sağlayacak.”

Fiyat ve Bulunabilirlik
WD Black PCIe SSD
WD Black PCIe SSD’ler, tek taraflı M.2 2280 form faktörü ile 256GB ve 512GB kapasiteye sahip olacak. 5 yıl garantili WD Black PCIe SSD, 2050MB/s ve 800MB/s ardışık okuma ve yazma hızları sunarken birçok lider platforma uyum için WD F.I.T Lab™ sertifikasına da sahip. WD Black PCIe SSD’nin tavsiye edilen satış fiyatı 256GB için 109 dolar, 512GB için 199,99 dolar. WD Black PCIe SSD, 2017 yılının ilk yarısında dünya genelinde ve www.wd.com üzerinden satışa sunulacak.


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir