Western Digital 10 Milyon Helyum Dolgulu 10 TB’lık HDD Sevketti


Western Digital, 10 milyondan fazla helyum dolgulu sabit disk sürücüsünün (HDD’ler) sevkini gerçekleştirdiğini açıkladı.

HelioSeal teknolojisi, gelecekteki manyetik kayıt teknolojilerini de tamamlıyor. Büyük miktarlarda, operasyonel ve geçmişe yönelik verileri yakalama kapasitesi gerektiren hiper ölçekteki iş yükleri ile kurumsal uygulamalar için üretilen daha yüksek yoğunluktaki HDD’lere imkân veriyor. Bu sürücüler, Nesnelerin İnterneti (IoT=Internet of Things), araştırma ve sosyal medya gibi uygulamalar için çok uygun. Üç nesli kucaklayan HelioSeal platformu, günümüzde mevcut en yüksek yoğunluğa sahip sabit disk sürücülerini temsil ediyor. Bulunabilirlik ve güvenilirliğin büyük önem taşıdığı bulut ve kurumsal iş yüklerinde kullanım açısından kendi kapasitelerini zorlayan en yüksek güvenilirlik derecelendirmelerini elde ediyor.

Genel Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) avantajlarının dikkat çekici kısmı, HelioSeal platformunun güç verimliliğindedir. 10 milyon helyum sabit disk sürücüsü ve temsil edilen 76 ekzabayt (EB) depolama, büyük ölçekte enerji ve karbon verimliliğinin açık bir kanıtıdır. Mimarlar, hiper-ölçekte bulut uygulamaları için tasarımlarını sürdürürlerken, helyum dolu 10TB kapasitede sürücüler üzerinde depolanan 76 EB veri, 40 megawatt’ın (MW) üzerinde bir işletim gücünden tasarruf ettirebilir. Bu oran, 8 TB hava dolu sürücüler için gerekli olan gücün yarısı kadardır. Bu sürücülerin bir gün çalıştırılması halinde tasarruf edilen enerji, tüm bir yıl süresince ABD’de 100 dolayında evin enerjisi için yeterlidir. Bu durum, HelioSeal ürün verimliliğinin, veri merkezi mimarlarının eko-çevre amaç ve gerekliliklerinin karşılanmasına nasıl yardımcı olabileceğini vurgulamaktadır.

“Western Digital, dünyanın en büyük depolama şirketi olarak, verinin bol ve anında erişilebilir olduğu bir çağı mümkün kılmaktadır.” diyen Western Digital ürün pazarlama Başkan Yardımcısı Brendan Collins: “Western Digital’in bu dönüm noktasına ulaştığı hız, bulutta ve şirket içerisinde verinin aynı anda heryerde mevcut olmasına duyulan kaçınılmaz ihtiyacın altını çizmektedir. Hiper-ölçekte ortamlar tasarlayan mimarlar, hızlı bir yeniliğin kıvılcımını ateşlemektedir. Zira veri akışının bir kuruluş içerisindeki akıllı kararları nasıl desteklediğini kavramak, bu verinin gücünün ortaya çıkarılmasında anahtar rol oynar.”

Helyum HDD’lerin standart HDD’lere göre yapısal farklılığı hakkındaki teknik karşılaştırma ise şu şekilde:

helyum-har-disk


0 Yorum Mevcut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir